Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24525 miejsce

Warszawskie MZA kupuje nowe autobusy. Za 200 mln złotych

W rekordowym przetargu na aż 168 autobusów rywalizuje pięć firm, a oprócz marek takich jak Solaris czy MAN, proponowane są także solbusy i mercedesy. Za kontrakt MZA zapłaci prawie 220 mln złotych.

Warszawski autobus firmy Solaris / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Solaris_Urbino_12_%281209%29_in_Kielce.jpg Przetarg został podzielony na trzy części. Zamówienie MZA obejmowało: 20 autobusów krótkich po około 10 metrów, 36 - średnich po 12 metrów oraz 112 przegubowców o długości 18 metrów. Brane pod uwagę były także pojazdy hybrydowe lub bardzo długie (mające niemal 20 metrów). Dwie firmy z pięciu oferują wszystkie trzy rodzaje autobusów - Solaris i Evobus - dystrybutor mercedesów w Polsce.

Jak podaje portal Życie Warszawy, najtańsza dotąd oferta na 18,2 mln złotych na 20 autobusów została złożona przez Solbus. Na 36 autobusów średnich, najkorzystniejsza oferta padła od firmy Solaris, a na 112 pojazdów przegubowych od MAN.

Na zakupy MZA chce przeznaczyć 203 mln zł - finalny koszt prawdopodobnie przekroczy tę kwotę i sięgnie około 220 mln złotych. Rzecznik MZA Adam Stawicki mówi dla portalu gazeta.pl, że najpierw jednak MZA sprawdzi oferty, a później będzie się zastanawiać nad pozyskiwaniem środków.

MZA zwraca także uwagę na to, że cena nie jest jedynym kryterium przy zakupie autobusów - duży nacisk kładzie się na rozwiązania proekologiczne oraz techniczne.

Źródła: ŻycieWarszawy.pl , Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.