Facebook Google+ Twitter

Warszawskie rejsy po Wiśle batem "Nieuchwytny"

Fundacja "Ja Wisła" od wtorku 10 sierpnia organizuje codzienne rejsy batem "Nieuchwytny" z Portu Czerniakowskiego na Bielany i do Wilanowa.

Od wtorku 10 sierpnia bat "Nieuchwytny" pływa codziennie, od wschodu do zachodu słońca, realizując każdego dnia osiem rejsów z Portu Czerniakowskiego Na Bielany i do Wilanowa.

Łódź dopływa tam, gdzie nie dopływa żaden statek. Na Bielanach cumuje u stóp klasztoru Kamedułów, gdzie niegdyś stawały parowce Maurycego Fajansa (miejsce byłej przystani statków parowych). W Wilanowie natomiast łódź cumuje przy łące Sucha Trawa, skąd olędrzy krypami wozili edamskie sery na targ pod Mostem Kierbedzia, w pobliżu piaskarni na wysokości ul. Prętowej.Wodowanie bata "Nieuchwytny" / Fot. Rafał Łapiński/Fundacja Ja Wisła

Szlak rejsów łączy trzy rezydencje królów: Wilanów, Łazienki i Zamek Królewski z pustelnią Kamedulską na Bielanach. Warto połączyć rejs z ich zwiedzaniem. Organizatorzy szczególnie polecają Podziemie Kamedulskie.

Cała trasa rejsów odbywa się w obszarze Natura 2000: Dolinie Środkowej Wisły i częściowo w Rezerwacie Przyrody Wyspy Zawadowskie. Warto zabrać lornetki i aparaty fotograficzne.

Podczas rejsów każdy z uczestników będzie miał możliwość wysłuchania rzecznej historii stolicy, z której dowie się o wielu sekretach królowej rzek.

Przepłynięcie się z nami trwale zmienia perspektywę patrzenia na Warszawę. Miasto z Wisły wygląda najpiękniej. Ptaki muskają łódź swymi skrzydłami, ryby skaczą przed dziobem, uciekając wydrom, a na brzegach pasą się sarny i łosie - zachwalają organizatorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co to znaczy bat? To jakaś nazwa typu statku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.