Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Spotkania Teatralne. Edycja [30.]/31

Od 1 do 15 kwietnia Warszawa stanie się centrum polskiego życia teatralnego. "Zmierzch bogów" w reż. Grzegorz Wiśniewskiego czy „Niech żyje wojna!!!” Moniki Strzępki to tylko dwie propozycje z bogatej oferty [30.]/31. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Po raz pierwszy w ramach Spotkań, odbędzie się też przegląd spektakli dla dzieci, przygotowanych w ostatnich sezonach.

 / Fot. Teatr Studio- W tym roku organizujemy [30.]/31. Warszawskie Spotkania Teatralne - mówi Wiadomościom24.pl Kaja Stępkowska, rzecznik prasowy WST. -30. edycja nie zaistniała na scenie w związku z katastrofą smoleńską. Pozostała tylko w ulotkach, bannerach, materiałach jubileuszowych. Wspólnie z Magdaleną Raszewską, autorką książki "30 x WST. Warszawskie Spotkania Teatralne 1965-2010” i Maciejem Nowakiem ustaliliśmy jednak, że nie można tej edycji pominąć z racji na specyfikę sytuacji – dodaje Stępkowska. Rzeczniczka WST podkreśla, że oryginalny zapis -[30.]/31.- jest graficzną formą zwrócenia uwagi na kontynuację wyjątkowej ubiegłorocznej edycji. Do tegorocznych WST udało się zresztą zaprosić kilka spektakli z ub. roku., m.in. "Trylogię" w reżyserii Jana Klaty ze Starego Teatru w Krakowie i "Kaspara" Barbary Wysockiej z Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W ciągu dwóch tygodni warszawska publiczność zobaczy 11 spektakli z nurtu głównego (teatry z Poznania, Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Bydgoszczy, Opola, Krakowa, Gdyni, Wiednia), 6 przedstawień w ramach nurtu Wałbrzych Fest oraz, po raz pierwszy, 7 spektakli dla dzieci na tzw. Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Spektakle festiwalowe prezentowane będą na deskach teatrów: Powszechnego, Polskiego, Studio, Teatru na Woli, Teatru IMKA oraz w kinie Iluzjon i Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

Nurt główny


W ramach nurtu głównego widzowie obejrzą 11 spektakli. Będą to: "Bruno Schulz: Mesjasz" w reż. Michała Zadary (Schauspielhaus, Wiedeń), "Zmierzch bogów" - Grzegorza Wiśniewskiego (Teatr Wybrzeża, Gdańsk), "Szosa Wołokołamska" w reż. Barbary Wysockiej (Teatr Polski, Wrocław), "Grotowski - próba odwrotu" - Tomasza Rodowicza (Teatr Chorea, Łódź), "Kaspar" - Barbary Wysockiej (Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego), "Babel" w reż. Mai Kleczewskiej (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz) oraz "Babel 2" Mai Kleczewskiej (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, "Utwór o Matce i Ojczyźnie" w reż. Marcina Libery (Teatr Współczesny, Szczecin), „Iwona, księżniczka Burgunda" - Mariana Pecki (Opolski Teatr Lalki i Aktora), "Trylogia" w reż. Jana Klaty (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków) oraz "Lalka" - Wojciecha Kościelniaka (Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Gdynia).

- W głównym nurcie nie ma teatrów Warszawy, bo taka jest tradycja WST od ich powstania, czyli od 1965 roku – przypomina Kaja Stępkowska. - Prezentujemy spektakle spoza stolicy, ale mamy też tzw. rekomendacje, które zawierają stołeczną ofertę – dodaje rzeczniczka WST. - A wśród nich znalazła się m. in. "Moja córeczka" - Marka Fiedora, "Tango" w reż. Jerzego Jarockiego cz „Między nami dobrze jest" w reż. Grzegorza Jarzyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.