Facebook Google+ Twitter

Warszawskie szpitale są przepełnione. Brakuje wolnych łóżek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 18:24

Taka sytuacja ma związek z grypą i jej powikłaniami, najczęściej zapaleniem płuc.

Dyrektor Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego Katarzyna Paczek poinformowała, że najgorzej jest w soboty i niedziele, gdy nie funkcjonuje podstawowa opieka zdrowotna. Wówczas pacjenci z infekcjami trafiają do szpitala. To przepełnienie szpitale starają się rozładować do następnego weekendu. Zapewniła, że lekarze udzielają chorym niezbędnej pomocy.

Wanda Pawłowicz - rzecznik mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przypomniała, że w przypadku infekcji wirusowych pacjenci powinni korzystać z nocnej i świątecznej ambulatoryjnej pomocy lekarskiej. Każda przychodnia powinna poinformować o takich dyżurach nocnych i świątecznych. Dodała, że jeśli stan pacjenta nie pozwala na wyjście z domu można wezwać wyjazdową nocną i świąteczną pomoc lekarską, bo taka też istnieje.

Natomiast rzecznik Ministerstwa Zdrowia Jakub Gołąb zaznaczył, że żaden szpital nie powinien odmówić Pogotowiu Ratunkowemu przyjęcia pacjenta w stanach zagrożenia życia, nawet jeśli ma problem z wolnymi łóżkami.

W ubiegłym tygodniu mazowiecki fundusz zdrowia skontrolował warszawskie szpitale, które odmawiały przyjęć pacjentów z powodu braku miejsc. W trakcie kontroli okazało się, że placówki miały wolne łóżka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.