Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Targi Książki 2014 pod hasłem "Tu warto być"

To już piąta edycja Warszawskich Targów Książki, które uroczyście otwarto przy pięknej letniej pogodzie. Po raz drugi targi odbywają się na Stadionie Narodowym. Z roku na rok zwiększa się ilość wystawców, krajowych i zagranicznych.

 / Fot. Isabella DegenW czwartek o godzinie 12, otwarto uroczyście WTK 2014. W targach bierze udział ponad 700 wystawców z 22 krajów świata, takich jak: Francja, Rosja, Niemcy, Czechy, Indie, Australia, Belgia, Białoruś, Chiny, Hiszpania, Turcja i inne. Podczas targów zostanie wręczone 25 prestiżowych nagród i odbędą się 22 wystawy. W tym roku bierze udział rekordowa ilość autorów, bo około 700 pisarzy zaprezentuje swoje książki.

Łącznie odbędzie się ponad 2 tys. różnych imprez i wydarzeń towarzyszących targom: dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Nowością będzie konkurs "cosplay", przebieranie się za postacie z komiksów, gdzie każdy z przybywających na targi w przebraniu, otrzyma nagrodę. Także pomyślano aby te targi stały się wielka imprezą rodzinną, w sobotę zostanie udostępniona betonowa płyta stadionu, gdzie odbędzie się kolorowanie kredą wielkiego Tytusa, z komiksowej serii "Tytus Romek i A'Tomek". Zaplanowane jest rownież uroczyste otwarcie "Rodzinnego weekendu z książką", w ramach akcji "Tytus na Stadionie czyli czytanie uczlowiecza". Również w sobotę, targi zapraszają wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnego bicia rekordu Guinnessa, w kategorii największej kolorowanki o powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Obchodzone będzie również 20. lecie magazynu "Kaczor Donald" w Polsce, w związku z tym, w godzinach 10-19, odbywać będą się zabawy, konkursy i gry terenowe, związane ze świętowaniem urodzin Kaczora Donalda.
Nie sposób wymienić wszystkie imprezy, jedno jest pewne, że dla każdego niezależnie od wieku znajdzie sie coś interesującego. A więc - do zobaczenia na Warszawskich Targach Książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Prawdziwie święto kultury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Silnie uwypuklasz Isabello element "rodziny"; a przeciesz książki są dla wszystkich, także dla singli!

- Pozostaję również przy swoim twierdzeniu -mimo negatywnych opinii - że internet łączy, a nie dzieli z książką! I tak, możesz na swojej stronie na Facebooku wpisać te książki, które uważasz za interesujące i godne polecenia! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.