Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Targi Książki już od czwartku w Pałacu Kultury i Nauki

Katarzyna Grochola, Jacek Pałkiewicz, Hanna Krall i blisko 200 innych pisarzy będzie można spotkać w ten weekend na Warszawskich Targach Książki. Udział zapowiedziało 312 wystawców. Będą wystawy, spotkania, konferencje... A wszystko z książką w roli głównej.

I Warszawskie Targi Książki odbędą się 13-16 maja / Fot. www.targi-ksiazki.waw.plOd czwartku 13 maja do niedzieli 16 maja w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki. Tydzień później, w tym samym miejscu - konkurencyjna impreza, Międzynarodowe Targi Książki.

- Chcemy, żeby te nasze targi były miejscem, gdzie rozmawia się o książce - tej tradycyjnej i związanej z najnowszymi technologiami. Targi mają być w założeniu wielopłaszczyznowe - adresujemy je zarówno do profesjonalistów z branży wydawniczej, jak i czytelników - mówi Agnieszka Ziemiańska, dyrektor ds. marketingu I Warszawskich Targów Książki.

Na targach rozstrzygniętych zostanie wiele konkursów, m.in. na najlepsze audiobooki 2009 czy najpiękniej wydane książki. W sobotę wręczona zostanie też Nagroda im. Jerzego Kuryłowicza przyznawana od roku 2003 tłumaczom literatury naukowej. W niedzielę na targach odbędzie się dyskusja panelowej ze wszystkimi finalistami Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki: Klausem Brinkbäumerem, Jeanem Hatzfeldem, Wojciechem Jagielskim, Włodzimierzem Nowakiem, Riccardo Orizio, którą poprowadzi Konstanty Gebert, a uroczyste wręczenie tej nagrody będzie dzień później w Sali Koncertowej o godz. 19. Informacje o wszystkich konkursach, które będą rozstrzygnięte .

Tradycyjnie będą się odbywać spotkania z autorami, na stoiska wydawców będzie też można
przyjść po autograf ulubionego pisarza. Na liście autorów, którzy gościć będą na targach jest blisko 200 znanych nazwisk. Wśród gości będą m.in.: Tomas Venclova, Jacek Pałkiewicz, Joanna Szczepkowska, Manuela Gretkowska, Tomasz Stańko, Katarzyna Grochola, Dorota Zawadzka i wielu, wielu znanych i lubianych autorów. Lista wszystkich autorów na I Warszawskich Targach Książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.