Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Targi LATO 2013

Szkoda, że Warszawskie XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku przeszły do historii. Impreza trwała w dniach 19 - 21 kwietnia i składała się z trzech imprez: Targi Turystyki Lato 2013, II Targi Regionalia, Targi Agroturystyczne.

Pani Urszula Potęga Prezes Zarządu MTPolska. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Impreza od lat przyciąga wielu zainteresowanychPrzysmaki z podkrakowski Podstolic. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków letnim wypoczynkiem w Polsce i zagranicą. W tym roku kolejny raz pobity został rekord wystawców, którzy wystawiali się na tej imprezie i było ich ponad 500.

W śród wystawców i ofert spotkać można było propozycje na stoisku Czarnogóry, Dominikany, Filipin, Kuby, Litwy, Norwegii, Tunezji, Węgier. Niestety brak było stoiska oraz ofert wypoczynku z Czech i Słowacji.

Jak można było zaobserwować coraz większe zainteresowanie jest ofertami wypoczynku na terenie Polski. Takie regiony jak: lubelskie, łódzkie; z małopolskiego: Krynicy, nowosądeckie, Rabki, suskie, Szczawnicy, tarnowskie; tatrzańskie, mazowieckie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko - mazurskie, wielkopolskie, zachodnio - pomorskie prezentowały ofert tak dla indywidualnych wczasowiczów jak też skierowane dla rodzin z małymi dziećmi.

Stoisko Krynicy Górskiej z Małopolski. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Kolejnym tematem imprezy były II Targi Regionalia, które kolejny raz zdały egzamin i były pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co ciekawe prezentowana była głównie ekologiczna bez dodatków polska żywność. Co nie oznacza, że nie były oferty z Belgii, Bułgarii

Przechodząc pomiędzy 220 stoiskami z ofertami produktów regionalnych trudno było się oprzeć degustacji licznych regionalnych smakowitości jak np. kiełbasa i szynka swojska z pod krakowsko - wielickich Podstolic, wędzonego węgorza z jezior pod olsztyńskich, oscypków i serów tatrzańskich, herbaty tarnowianki z okolic Tarnowa, miodu z pasieki Bartnika Mazurskiego jak też wielu innych przysmaków.

Następnym działem były Targi Agroturystyka. W tej grupie spotkać można było oferty wypoczynku bez zbędnego balastu, obciążeń atmosferą hotelowego gwaru. Agroturystyka ma swoją atmosferę przebywania bezpośredniego obcowania z naturą, co dla wielu mieszczuchów ze smogowych miast ma wielkie znaczenie tak dla zdrowia jak też psychiki.

Kolejnym pozytywnym elementem takiego wypoczynku, jest możliwość bezpośredniej styczności z naturą, zwierzętami gospodarskimi, a przedewszyskim posiłki wykonane bezpośrednio przez gospodarzy z świeżej nie skażonej żywności, bez elementów Eeeee.

Forum Przewodników na Targach Lato 2013. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Imprezą towarzyszącą było Forum Przewodników turystycznych. Niestety obecne zmiany prawne nie zawsze pozytywnie będą miały wpływ na usługi przewodnickie.

Tylko odpowiednio wykształcona oraz posiadająca predyspozycje w tym zawodzie kadra, może zapewnić na wysokim poziomie świadczenie usług przewodnickich. To właśnie przewodnik jest promotorem danego regiony, a zarazem w sposób fachowy przekaże informacje turyście.

Niestety to tylko fragmenty jaki mogę opisać w swoich wspomnieniach targowych. Tam trzeba był być i degustować regionalne jadła. Kolejna tego typu impreza w Warszawie w kwietniu 2014 roku.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.