Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Targi LATO 2016

W dniach 22 – 24 kwietnia br. na terenie Centrum Targowego MT Polska przy ul. Marsa w Warszawie, odbywały 21. Targi Turystyki, Wypoczynku. Z roku na rok z powodu trudności finansowej branży turystycznej jest coraz słabiej.

Małopolski płotek. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Faktycznie impreza dzieliła się na Małopolskie jedzonko. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków dwie różne tematyczne spotkania:
- 21. Targi LATO 2016
- 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych
- Konkurs na najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu
- Spotkania branży turystycznej

Turystyka Wiejska zaprasza. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Oferta turystyczna tak Rzemiosło ludowe. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków krajowa jak zagraniczna była słabsza, ale nie z winy organizatorów, ale trendów i problemów finansowych chętnych na wystawców. Spowodowane jest to zmniejszeniem nakładów finansowych na promocje ofert turystycznych polskich regionów.

Koszt przeciętny uczestniczenia w takiej imprezie wacha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na te koszty wpływają opłata za wynajęcie powierzchni handlowej, hotele, obsługa stoiska, dojazd, materiały promocyjne.

Organizatorzy też tną koszty i już znikają papierowe katalogi imprezy. Natomiast niestety mało kto wie ile obecnie kosztuje promocja i zdobywanie wystawców.

Należy się wielki pokłon Firmie Międzynarodowe Targi Polska w Warszawie, że mają siłę organizować tradycyjne wspaniałe dwie imprezy turystyczna jak Targi Lato i TT Warsaw na jesieni.

Wracając do już historycznych Targów lato przekazuje kilka informacji. Cytuje fragmenty informacji organizatorów:

… Targi LATO to jednak nie tylko miejsce gdzie można zakupić atrakcyjną ofertę wypoczynku dla całej rodziny. To także miejsce spotkań warszawiaków i mieszkańców okolic Warszawy. Właśnie tutaj rodziny z dziećmi mogą miło spędzić kwietniowy weekend. Moc atrakcji jakie oferują Targi LATO całym rodzinom sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych imprez rodzinnych w Warszawie.

Targom LATO towarzyszą także liczne imprezy towarzyszące, jak: występy zespołów, pokazy tańców, degustacje specjałów regionalnych, a także konkursy z nagrodami. To właśnie tutaj można przyprowadzić swoje pociechy, aby wyszalały się pod okiem profesjonalnej kadry opiekunów w strefie atrakcji a samemu zapoznać się z ofertą wyjazdową przygotowaną przez wystawców. Impreza jest tym bardziej atrakcyjna, że wstęp jest darmowy i każdy znajdzie tu coś dla siebie ! …

O tym, że takie impreza w Stołecznym mieście Warszaw jest potrzebne niech świadczą tłumy zwiedzających jak też zainteresowanych ofertami wystawców.

… Wyniki konkursów 2016
Konkurs na najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu organizowany przez Polską Organizację Turystyczną i MT Targi Polska

Miejsce I - Polska Federacja Turystki Wiejskiej „Gospodarstwo Gościnne”
Miejsce II - Województwo Lubelskie
Miejsce III - Śląska Organizacja Turystyczna

Wyróżnienia otrzymali:
Za najlepsze materiały promocyjne - Województwo Podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Partnerzy Za najbardziej profesjonalną obsługę stoiska:
- Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
Za najciekawszą aranżację stoiska:
- Giżycko-Centrum Informacji Turystycznej -Twierdza Boyen

Konkurs "Kryształowe Słońce" za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe organizowany przez MT Targi Polska:

Kategoria: Wystawca zagraniczny
Miejsce I - Dominikana Republic
Wyróżnienia: Vilnus City Tour

Kategoria: Wystawca polski Logo Targów Agroturystyka. / Fot. Scan
Miejsce I - Śląska Organizacja Turystyczna
Wyróżnienia:
- Logos Travel Marek Śliwka Sp. J
- Neckermann Podróże
- Województwo Świętokrzyskie

Konkurs "Hit Lata" za najlepszą ofertę wybieraną głosami publiczności organizowany przez MT Targi w tegorocznej edycji nasi zwiedzający wybrali: Województwo Mazowieckie

Najciekawsze hasło promujące Targi LATO:
„Targi Lato – Ofert wiele
Lasy, plaża czy rowerek
Czasu nie trać
Łap atrakcje i leć z nami na wakacje”

Wracam niestety do stoisk z Małopolski, mimo, że były ładna jak przykładowo z Sądecczyzny to była słaba oferta materiałów promocyjnych w stosunku do ubiegłych lat.

Zbliżające się pod koniec lipca br. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach k/Wieliczki posiadają duży już wybór materiałów informacyjno – promocyjnych, ale było ich brak. Kolejny brak, to całkowita ignorancja na stoiskach małopolskich ofert turystycznych instytucji kościelnych i harcerzy z Krakowskiej Chorągwi ZHP Materiały promocyjne Ośrodków Krakowskiej Chorągwi ZHP. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków które były poza stoiskami dzięki cichej przychylności organizatorów Targów – a szkoda.

Logo Targów Regionalia. / Fot. Scan 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych - to była kolejna impreza potwierdzająca jakie mamy wspaniałe produkty żywnościowe wyprodukowane przez polskich producentów na polskiej ziemi.

Ach co to tam nie było: od gęsiny, wędliny, miody, sery, piwa, dziczyzna czy oferta produktów z wielickiej soli itd. Jako Małopolanin postanowiłem jako przykład przedstawić wspaniałe wyroby wędliniarskiej rodzinnej firmy Gawor z Podstolic k/Wieliczki, świeże ryby z Czystego Dunajca i inne. Rybki z małopolskiego Dunajca. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków

LAUREACI KONKURSU NA NAJLEPSZY PRODUKT TARGÓW REGIONALIA 2016:

WYRÓŻNIENIA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGIORIACH OTRZYMALI:
W kategorii RĘKODZIEŁO:
- FHU Decor's Katarzyna Dziasek za koronkę koniakowską

W kategorii NATURA I URODA:
- Laboratorium Analiz Kosmetycznych „ NOVA” s.c. za Lekką Formułę-Krem Nawilżający do Twarzy na Dzień GoCranberry

W kategorii PROCENTY I PROMILE:
- Old Polish Vodka Sp. z o.o. za Wódkę Czarny Bez Naturalną
- Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie za miód pitny Trójniak „Staropolski Tradycyjny” kamionkę

W kategorii SKARBY NATURY:
- PHU "POLA" Jan Krzyszczak za chleb orkiszowy z żurawiną.
- Agro-Wit Agnieszka Malinowska za STAROPOLSKI FARSZ KAPUŚCIANO -GRZYBOWY Z CHARSZNICKIEJ KAPUSTY KWASZONEJ.
- Kresowa Pasieka Teresa i Krzysztof Przeborowscy za Miód Wielokwiatowy Sejneńszczyzny/Łoździejszczyzny.
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach za kefir.
- Bar cukierniczy Maria Siej za torcik z buraka czerwonego.
Wędliny Gawora z Podstolic k/Wieliczki. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków - Gawor Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja za szynkę Podstolego z nogą z Podstolic k/Wieliczki.
- Firma Greco Products - Markopulos Chrystos za CZYSTEK GRECKI BIO - Cistus incanus.

Złote medale Tragów Regionalia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
W kategorii RĘKODZIEŁO - firma Malowane Wełną za szal z wełny jagnięcej dekorowany ręcznie motywami kwiatowymi – Polskie Maki

W kategorii NATURA I URODA - Patounis - Korfu – Grecja za tradycyjne – naturalne mydło z oliwy z oliwek wysokiej jakości.

W kategorii NATURA I URODA - Linen Partner - lniane tekstylia Krzysztof Sierka za SKARPETY LNIANE ECO z udziałem wysoko jakościowej miękkiej bawełny.

W kategorii PROCENTY I PROMILE - BROWAR „EDI” EDWARD WILK za PIWO WSCHOWSKIE CIEMNE.

W kategorii SKARBY NATURY - Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach za suskę sechlońską.

W kategorii SKARBY NATURY - BARTLOWIZNA za pasztet z gęsią wątróbkę

W kategorii SKARBY NATURY - Tatrzańsko-Beskidzka Spółdzielnia Producentów „Gazdowie” za bundz owczy

W kategorii SKARBY NATURY – Gospodarstwo Pszczelarskie na Podkarpaciu EKOBAŁON Bałon Krzysztof za Podkarpacki Miód Spadziowy

W kategorii SKARBY NATURY - Ba Zioła Agnieszka Białek za Czosnek niedźwiedzi

W kategorii SKARBY NA NATURY - WPPH ELENA IMPORT-EXPORT za owoce liofilizowane

W kategorii SKARBY NA NATURY - PGH i ORT MARGOT – BIS za słoninę wędzoną w prawdziwej wędzarni opalanej drewnem

Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 5. Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 - otrzymała firma KaMos za kamiennogórski ser pleśniowy.

Przez pewien czas uczestniczyłem jako obserwator w konferencji pt. „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego”. Cytuje fragmenty wystąpienia:

… Instytut Badań Rynku Turystycznego Travel Data, redakcja serwisu Turystyka.rp.pl dziennika Rzeczpospolita oraz organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprosili do dyskusji m.in. branżowych ekspertów, przedstawicieli instytucji państwowych, szefów największych biur podróży, agentów, firm ubezpieczeniowych i linii lotniczych. Podczas spotkania była mowa o ratingach, które dostarczają informacji o sytuacji finansowej i wiarygodności organizatorów turystyki w Polsce.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.