Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Wielokulturowe Street Party

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-20 09:24

W ostatnią niedzielę sierpnia (30.08) w stolicy odbędzie się festiwal uliczny "Warszawskie Wielokulturowe Street Party".

Do udziału w licznych imprezach, promujących kultury wszystkich kontynentów, zapraszają przedstawiciele mniejszości etnicznych oraz imigranci, na co dzień zamieszkali w naszej stolicy.

Na początek, o godzinie 13.00, wielokulturowa, barwna parada przejdzie od Placu Bankowego do miasteczka, które w tym dniu powstanie na przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia. "Chodzi o to by zaprezentowąc całą różnorodność Warszawy, i pokazać, że na naszych ulicach organizowane są nie tylko i demonstracje, ale też wydarzenia radosne" - mówi koordynatorka imprezy Emilia Skiba z portalu "kontynent Warszawa".

Na terenie miasteczka będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych i językowych, podyskutować, poznać sztukę z różnych zakątków świata, skosztować etnicznych potraw.
W trakcie festiwalu swoje kultury zaprezentują m.in. społeczności afrykańskie, arabskie, latynoamerykańskie, kaukaskie, społeczność indyjska, wietnamska, żydowska, ukraińska.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Integracji na rzecz Obywateli Państw Trzecich, budżetu państwa oraz Biura Promocji m.st. Warszawy. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Warszawy.

Więcej informacji: www.kontynent.waw.pl/streetparty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.