Facebook Google+ Twitter

Warszawskie zoo. Poznaj małego Bysia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-12 11:20

W święta Bożego Narodzenia w warszawskim zoo urodził się nosorożec indyjski. Po raz pierwszy w ogrodzie zoologicznym w Polsce przyszło na świat zwierzę tego gatunku.

Nosorożec indyjski / / Fot. Ltshears/Wikipedia/ domena publicznaNosorożec indyjski nazywany również nosorożcem pancernym (Rhinoceros unicornis) należy do dużych ssaków nieparzystokopytnych.

Długość jego ciała dochodzi do do 4 m i wysokości w kłębie ok. 1,7 m. Waży od 2000 kg do 3000 kg. Na pysku ma tylko jeden róg. U osobników w niewoli jest on niewielki. U dorosłych samców w naturalnym środowisku może dorastać do 57,2 cm. Gruba skóra tworzy fałdy przypominające tarcze pancerza. Gatunek ten jest zagrożony wyginięciem i wobec tego jest objęty całkowitą ochroną. Na świecie żyje około trzech tysięcy takich zwierząt.

Byś jest pierwszym dzieckiem warszawskiej pary nosorożców - Shikari i Kuby. Shikari urodziła się w Stuttgarcie w 2006 r. i w 2008 roku dołączyła do Kuby, który w 2004 roku urodził się w Berlinie. Młody nosorożec jest zdrowy i ma doskonały apetyt - pije mleko mamy co godzinę. Shikari jest bardzo zaangażowaną i opiekuńczą matką. Byś nie odstępuje swojej rodzicielki na krok.

A co porabia mały nosorożec podczas kąpieli? Zobaczcie na filmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Fascynujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie małego nosorożca można oglądać dzięki kamerze zainstalowanej w zoo na wybiegu. Na oglądanie na żywo trzeba będzie poczekać do wiosny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale Bysio miał radochę . Mama natomiast pilnowała każdy jego krok . Super filmik :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam do obejrzenia kilkutygodniowego Bysia, jedynego takiego malucha w Polsce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.