Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30727 miejsce

Warszawskie zoo. W wakacje warto tu przyjść

Odwiedzających warszawskie zoo czeka w wakacje wiele atrakcji, takich jak konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz zupełna nowość: w weekendy będzie można posłuchać opowieści o zwierzakach, które odbędą się w czasie ich karmienia.

Wejście do zoo / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warsaw-zoo-001.JPGWarszawski ogród zoologiczny prężnia się rozwija. W kwietniu otwarto nowe rekinarium i hipopotamiarnię.

Postawiono jednak na aktywną formę zwiedzania. Nową inicjatywą są sobotnie i niedzielne prelekcje odbywające się podczas karmienia zwierząt - hipopotama o godzinie 12 i 16, nosorożca o godzinie 13.30, fok o godzinie 10 oraz gibbonów o godzinie 13. Prowadzić je będą specjalnie przeszkolone studentki. - Zatrudnione przez nas studentki musiały zostać przeszkolone, aby odpowiadać na pytania od publiczności - mówi dr Ewa Zbonikowska, zastępca dyrektora warszawskiego zoo.

Jak to się odbywa?

- Dwie panie stoją przy wybiegu podczas karmienia ze sprzętem nagłaśniającym i opowiadają o zwierzętach - mówi dr Zbonikowska. Każdy, kto będzie chciał posłuchać czegoś na temat karmionego Hipopotam z warszawskiego zoo / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hipopotam_-_Warszawski_Ogrod_Zoologiczny.JPGzwierzęcia, będzie mógł zatrzymać się, porozmawiać i zadawać pytania. Przedsięwzięcie ma nie przeszkadzać innym ludziom z zwiedzaniu, ma na celu ułatwienie zwiedzania, aby ludzie nie musieli czytać z tabliczek informacji na temat zwierząt.

W zoo się dzieje

Co niedzielę odbywają się konkursy i zabawy o pingwiniej tematyce na placu zabaw naprzeciwko Chaty Pod Strzechą.

Dr Zbonikowska zapowiada: 4 września w środku nocy planowany jest koncert charytatywny na cele żyrafiarni. Grać będzie zespół afrykański. Odbędzie się również nocne zwiedzanie zoo.Nosorożec z warszawskiego zoo / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rhinoceros_unicornis_Warsaw_ZOO.jpg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miłe te zwierzaki ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego dopiero 4 września a nie podczas wakacji? Szkoda, bo to duża atrakcja dla młodzieży takie nocne zwiedzanie i jeszcze koncert zespołu afrykańskiego. W lipcu lub sierpniu frekwencja byłaby wyższa.Ale pomysł świetny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.