Facebook Google+ Twitter

Warszawy nie stać na wywożenie śniegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 12:40

W stolicy w ciągu ostatnich dni spadło ponad 20 centymetrów śniegu. Teraz jest on składowany w pryzmach. Władze miasta nie przewidują akcji wywożenia śniegu. Jest on jedynie usuwany z miejsc, które zostały całkowicie zablokowane przez usypane hałdy.

Do tej pory na sprzątanie ulic, miejsc płatnego parkowania i przejść dla pieszych Warszawa wydała 60 milionów złotych. Jak podkreśla rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta Iwona Fryczyńska, akcja wywożenia byłaby bardzo kosztowna. Według Fryczyńskiej, śnieg jest wywożony w ilości symbolicznej czyli z przejść dla pieszych, gdzie jest bardzo wąski dostęp do pasów, a także z innych miejsc gdzie hałda bardzo zawęża ruch.

Dotychczas Warszawa wydała połowę pieniędzy przeznaczonych na zimowe utrzymanie dróg i chodników w stolicy. Pługi i solarki wyjeżdżały 200 razy - podkreśla Iwona Fryczyńska. Dla porównania w ubiegłym roku przez cały sezon zimowy pługi i solarki w Warszawie wyjeżdżały do akcji odśnieżania i posypywania 46 razy.

Zarządowi Oczyszczania Miasta podlega ponad 1300 kilometrów ulic. Cztery firmy wyłonione w przetargach zajmują się sprzątaniem jezdni. Do akcji posypywania może wyjechać 170 solarek i 308 pługów. Fryczyńska zaznacza, że akcja posypywania kosztuje milion złotych a płużenia milion 700 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.