Facebook Google+ Twitter

Warsztaty arterecyclingu - stwórz własną biżuterię

Współautorzy: Barbara Podgórska

Już w najbliższy czwartek 9 września o godzinie 17 w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety w Sosnowcu, przy ul. 3 Maja 11 (wejście od podwórka), odbędą się warsztaty arterecyclingu, czyli tworzenia niebanalnej biżuterii.

 / Fot. Atowarzyszenie Aktywne Kobiety z Sosnowca- Arterecycling jest sztuką przetwarzania i nadawania nowego życia przedmiotom - informuje Dr Monika Sobańska prezes stowarzyszenia. - To, co z pozoru wydaje się niepotrzebne, w zdolnych rękach może zyskać nowe znaczenie i całkiem inną funkcję. Efekty nierzadko są zaskakujące, bo tak naprawdę każdy przedmiot ma potencjał. Liczy się inwencja twórcza i pomysł. Arterecycling udowadnia, że nie ma rzeczy bezużytecznych! Dzięki tej formie sztuki użytkowej nie tylko zmniejsza się ilość śmieci, ale także ograniczona zostaje ilość surowców wykorzystywanych przy produkcji pierwotnej. Dla ciebie to natomiast inspiracja dla twórczego myślenia, dla poszukiwań nowych rozwiązań, tworzenia rzeczy pięknych, wyjątkowych i niepowtarzalnych

 / Fot. Stowarzyszenie Aktywne KobietyUczestnicy najbliższego warsztatu, który potrwa około 3-4 godzin, nauczą się tworzyć biżuterię z naturalnych materiałów np. nasion i orzechów, poznają sposoby impregnacji i ozdabiania. Kolczyki i broszki można stworzyć nawet z gazet, starych zdjęć i pocztówek. Dlatego zapoznają się z techniką decoupage i technikami pokrewnymi.

Trenerki pokażą również, jak przygotować unikalne kompozycje z części komputerowych i zabawek. Do tego celu wykorzystane zostaną tak zaskakujące przedmioty, jak układy scalone, kable, śrubki czy żołnierzyki.

 / Fot. Stowarzyszenie Aktywne KobietyOrganizatorki zachęcają do przynoszenia własnych materiałów, które można wykorzystać do tworzenia biżuterii. Z pewnością idealnie sprawdzą się pamiątki z wakacji, które zdobiąc ubranie przez cały rok będą przypominać o minionym lecie.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.aktywnekobiety.org.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.