Facebook Google+ Twitter

Warsztaty artystyczne z dziećmi - "Mieszkam w swoim obrazie"

Idea warsztatów "Mieszkam w swoim obrazie" skupia się na dawaniu sztuki innym, dzieleniu się jej pozytywną energią oraz przygotowywaniu najmłodszych do odbioru sztuki. Najprostszą drogą są właśnie warsztaty artystyczne, które modyfikuję w zależności od wieku dzieci.

Warsztaty artystyczne 28.10.2009. / Fot. Beata PflanzKiedy 15 lipca zaczynałam malowanie domu w jeden wielki obraz, nie umiałam jeszcze wtedy przewidzieć kiedy skończę to robić - zbyt wiele czynników miało na to wpływ. Jednak od samego początku zakładałam, że kiedy skończę, to będzie to z jednej strony koniec, a z drugiej początek drugiej części mego projektu. Bo cała idea "Mieszkam w swoim obrazie" skupia się na dawaniu sztuki innym, dzieleniu się jej pozytywną energią - bo moja praca do smutnych nie należy - oraz przygotowywaniu najmłodszych do odbioru sztuki. Najprostszą drogą są warsztaty artystyczne, które modyfikuję w zależności od wieku dzieci.

Pierwsze, zaprosiłam dzieci - czterolatki - z sucholeskiego przedszkola Leśne Ludki. Minęły ponad dwa tygodnie od sfinalizowania "Mieszkam w swoim obrazie" i przyznam, myślałam, że pogoda będzie bardziej łaskawa, ale okazało się, że dopiero miniona środa, była tym słonecznym, sympatycznym dniem, kiedy mogłam zaprosić dzieci do siebie. Przyszły: słoneczne jak słonko, uśmiechnięte i rozmowne, świetnie słuchały i znakomicie odpowiadały. Bo nasze warsztaty to był czas zabawy, pytań i odpowiedzi na temat tego co zrobiłam, i co moi mali goście zobaczyli na miejscu. Były też pytania o artystę - kto to jest, i o kolory, i o to czy niebo jest niebieskie...
Na pewno nikt się nie nudził, na pewno były słodkie nagrody. A później, dzieci wybrały kolorowe kredy i przed moją pracą, moim "Mieszkam w swoim obrazie" narysowały swoją wersję kolorowego domu marzeń. Razem z dziećmi postanowiliśmy, że otwieramy konkurs malarsko-rysunkowy, na wymarzony dom.

Oczywiście zostałam zaproszona na rewizytę do dzieci, a 25 listopada w Dzień Pluszowego Misia, który dzieci obchodzą, jako bardzo dla nich ważne święto, będę u siebie gościć wszystkie przedszkolaki z niedalekich Złotnik. Muszę dodać, że naszym działaniom przyglądały się i przysłuchiwały panie reporterki. Dzieci udzielały bardzo rezolutnych odpowiedzi dla Radia Merkury. Kolejne warsztaty zorganizuję tak, by moi zaproszeni goście nie mieli poodmrażanych nosków. Zatem wszystko zależy od pogody i chyba rozciągnie się aż do wiosny. Zobaczymy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dziękuje, dziękuje - przepraszam za brak odzewu, ale dopinam wyjazd i kończe przygotowania:)
ale wazne są dla mnie te Wasze ciepłe słowa - jak cholera:) pozdr BEA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie pozdrawiam i podziwiam, to wspaniałe pomysły i piękne efekty. Jesteś niezwykłą artystką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! 5*
W stolicy? To może się wybiorę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Dziękuję Marysiu:)
To na prawdę jest niesamowite uczucie, gdy tak czyste i otwarte istotki, jak małe dzieci, cieszą się tym co zrobiłam, widzę że je to inspiruje....o to chodziło:)
Już zostałam zaproszona do Warszawy na warsztaty:) przy okazji mojego wykładu:) więc się dzieje i to jest to po co chce mi sie wstawać z łóżka:)
Dzieki za gwiazdy...z nieba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale. Tak małe dzieci są bardzo otwarte na nowe doświadczenia. Może któreś z nich także zostanie wielkim artystą jak Ty Beatko. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję:) własnie dlatego od takich maluchów zaczęłam i choć w planach miałam po jednych warsztatach dla każdej szkoły i przedszkola, to teraz, kiedy miałam z tak cudnymi dzieciaczkami do czynienia - wpadłam - nie umiem odmówić i...no taki mój los hahaha..całe przedszkola i szkoły tu walą...i mieszkaja ze mną w moim obrazie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.