Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

89 miejsce

Warsztaty cyjanotypii w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jeszcze wakacje nie rozpoczęły się na dobre, a już ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci na ciekawe zajęcia fotograficzne.

Tak może wyglądać efekt warsztatów 'Podwodny świat'. / Fot. materiał BWA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimWarsztaty "Podwodny świat" z wykorzystaniem techniki cyjanotypii odbywać się będą w lipcowe wtorki i czwartki (od 4 do 30 lipca). Prowadzić je będą doświadczeni artyści fotograficy i instruktorzy z BWA: Wojciech Mazan i Artur Bartkiewicz. W warsztatach wtorkowych brać udział mogą tylko indywidualnie dzieci od 7 lat wraz z rodzicem lub opiekunem. Grupy zorganizowane (do 10 osób) będą odbywać zajęcia w czwartki. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc Biuro Wystaw Artystycznych prosi o wcześniejszą rezerwację terminu pod nr tel. 41 263 20 48. Warsztaty prowadzić będzie m.in. Wojciech Mazan (z lewej). / Fot. materiał BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Cyjanotypia to prosta i bezpieczna technika uzyskiwania odbitek o pięknej niebieskiej barwie. Obraz powstaje poprzez stykowe naświetlanie przedmiotów, roślin i tym podobnych obiektów na papierze nasączonym światłoczułym roztworem, który ciemnieje pod wpływem działania słońca. Podczas warsztatów każde dziecko z pomocą rodzica lub opiekuna wykona fotogram zainspirowany florą i fauną podwodnego świata. Najpiękniejsze prace wezmą udział w konkursie zorganizowanym przez BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, nad którym patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest w dniu otwarcia basenów odkrytych na Rawszczyźnie.

Uczestnicy warsztatów będą mogli też obejrzeć wystawę "Inny świat" lokalnego artysty, Aleksandra Salija, która zostanie otwarta 30 czerwca br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wystawa otwarta. Ciekawe co też artysta pokazał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe warsztaty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.