Facebook Google+ Twitter

Warsztaty dla natchnionych bluesem

Zaczęło się od Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych, których tradycja kontynuowana jest już 38 lat. Wierni uczestnicy warsztatów, ich niezwykle wysoki poziom artystyczny i wysoka ocena krytyków gwarantują ciągłość tej imprezy.

Plakat Pulavian Blues Festival / Fot. plakat imprezyOrganizator - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" - dba również o wartość merytoryczną, którą gwarantują współorganizatorzy: Fundacja Jazz Jamboree z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym. O tym, że melomanów nie brakuje, przekonała organizatorów publiczność, pojawiła się zatem inicjatywa zainaugurowania występów w nieco innym klimacie - bluesowym.

Tu zaczyna się historia powoli kształtujących się Warsztatów Bluesowych, również organizowanych w POK "Dom Chemika", które powoli stają się - jak wydarzenie jazzowe - tradycją muzyczną, na którą czekają miłośnicy brudnych gitarowych brzmień.

W 2005 r. miały miejsce pierwsze występy bluesowe, pojawiły się międzynarodowe gwiazdy tego gatunku muzycznego, dla wielu słuchaczy gratka nie do przegapienia. Puławy zaszczycił swoją obecnością m.in. David Ellis - młody charyzmatyczny Anglik, który zaczarował publiczność i zaszczepił w niej miłość do bluesa. Potem poszło już z górki - wystąpili muzycy ze Stanów Zjednoczonych, tacy jak: Billy "Harp" Hamilton, Big Gilson z Brazylii, Rock and roll street z Węgier. Nie mogło oczywiście zabraknąć polskich legend bluesa. Na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się m.in. Piotr Nalepa Brekout Tour, Martyna Jakubowicz, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Wojciech Waglewski.

Jak sama nazwa wskazuje - warsztaty powinny być nie tylko prezentacją największych gwiazd gatunku, ale także okazją do pogłębienia swoich talentów przez najmłodszych miłośników bluesa. W myśl tej zasady zorganizowano profesjonalne klasy muzyczne - wokalne i instrumentalne dla młodych uczestników, podczas których uczyli się rozumienia bluesa pod okiem najlepszych. Zwieńczeniem ich kilkudniowych wysiłków był koncert finałowy, podczas którego mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Z pewnością była to możliwość sprawdzenia się na dużej scenie, przełamania stresu i pokazania od jak najlepszej strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.