Facebook Google+ Twitter

Warsztaty dziennikarskie Junior Media Warszawa

Junior Media we współpracy z Polskapresse oraz Polska The Times zorganizowały warsztaty dziennikarskie dla młodych dziennikarzy.

 / Fot. JunirMedia.plWarsztaty Dziennikarskie organizowane przez Junior Media w Warszawie odbyły się 11 stycznia 2011 roku, ciesząc się wielką popularnością. Do Warszawskiego teatru "Kamienica" przybyło mnóstwo szkół, w sumie na widowni zasiadło około 200 osób. To był pierwszy warsztat dla mazowieckich szkół. W pierwszej części spotkania poświęconej powstawaniu gazety dziennikarze z warszawskiej redakcji „Polski” pokazali młodym adeptom sztuki jak wygląda świat redakcji, jak pisać teksty, żeby zaciekawić czytelnika oraz jak zrobić dobre zdjęcie.

W drugiej części warsztatu przyszli dziennikarze dowiedzieli się, że gazeta to nie tylko redakcja i że w jej powstanie zaangażowane są również inne działy. Całość prezentowała się bardzo ciekawie, a pod koniec Tomasz Kowalski, redaktor naczelny serwisu Wiadomości24.pl, przedstawił uczniom społeczność dziennikarzy obywatelskich. Ostatnim etapem spotkania była projekcja krótkiego filmu, mówiącego o serwisie JuniorMedia.pl, w którym młodzi redaktorzy znajdą wiele pomocy w tworzeniu gazetek szkolnych. Wychodząc, wszyscy uczestnicy warsztatów (tj. uczniowie) otrzymali certyfikat uczestnictwa oraz książkę pt. "Dziennikarstwo" autorstwa Marka Chylińskiego i Stephana Russ-Mohl.

Nikt nie narzekał ani na obsługę bufetu, ani na prezentujących się na scenie. Wśród prezentujących się byli:
-Katarzyna Kozłowska wydawca „Polski”
-Agaton Koziński, redaktor "Polski"
-Sylwia Dąbrowa, szefowa fotoedycji "Polski"
-Aureliusz Mikos, prezes Polskapresse Oddział Warszawa
-Bartłomiej Gosk, dyrektor ds. produkcji z Oddziału Poligrafia
-Tomasz Kowalski, red. naczelny serwisu Wiadomości24.pl

Wspierani prezentacjami multimedialnymi, pokazali prawdziwą klasę prowadząc warsztaty. Życzymy młodym dziennikarzom dalszych sukcesów i gratulujemy organizatorom udanej akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

maria czerwinska
  • maria czerwinska
  • 14.01.2011 18:34

Brawo organizatorom Warszatów Dziennikarskich! Takie spotkania przybliżają młodym ludziom ciekawą pracę i dają możliwości pisania artykułów już teraz na własnym panelu autorskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.