Facebook Google+ Twitter

Warsztaty Dziennikarskie Kolektywu Edukacyjnego

Kolektyw Edukacyjny zaprasza na pierwszy cykl wykładów, spotkań i warsztatów poświęconych dziennikarstwu obywatelskiemu i niezależnemu.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych działalnością dziennikarską, reporterską, fotoreporterską, informacyjną a także społeczną, którym doskwiera brak mocnej pozycji mediów niezależnych wobec mediów głównego nurtu.

Zajęcia będą odbywały się w księgarni/kawiarni Falanster przy ulicy św. Antoniego 23 oraz w CRK przy ulicy Jagiellończyka 10c we Wrocławiu. W większości spotkania skierowane są do grupy około 20-25 osób i będą miały charakter otwarty, ale w oczekiwaniu stworzenia stałej grupy uczestników przyjmowane są zgłoszenia pod adresem: kontakt@serwis-informacyjny.pl

PROGRAM:
17 maja, godz. 18 - “Gatunki dziennikarskie a język” - warsztat z cyklu “Od specyfiki wypowiedzi dziennikarskiej do analizy dyskursu medialnego”,prowadzenie Marzena Lizurej oraz Marta Dzik.
Marzena Lizurej - doktorka filologii polskiej, redaktorka (ponad dziesięć lat w prasie kobiecej), krytyczka literacka, współpracuje z ruchem feministycznym i LGBT, jest redaktorką naukowego czasopisma online zajmującego się queer theory InterAlia (www.interalia.pl), jest członkinią kapituły Feministycznej Nagrody Literackiej im. Narcyzy Żmichowskiej, interesuje ją sztuka jako styl życia.
Marta Dzik – współredaktorka audycji społeczno – zaangażowanej Altergodzina w Akademickim Radiu Luz.

24 maja, godz. 18 - W kierunku fotografii zorientowanej społecznie, warsztaty, prowadzenie Tomasz Grzyb.
Tomasz Grzyb – socjolog zajmujący się fotografią dokumentalną. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego specjalizujący się w tematyce stosunków etnicznych i socjologii ubóstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawa informacja. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To rewelacyjny pomysł szkoda ,że Wrocław tak daleko od mojego ukochanego miasta. Czy będą jakieś materiały dostępne w sieci? Pozdrawiam i gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.