Facebook Google+ Twitter

Warsztaty dziennikarskie z cyklu „Tworzenie pism młodzieżowych i studenckich”

Ruszają wiosenne warsztaty dziennikarskie z cyklu „Tworzenie pism młodzieżowych i studenckich”, które organizuje Instytut Informacji Publicznej. Weekendowe zajęcia dla młodych adeptów sztuki dziennikarskiej odbędą się w dniach 21-22 marca 2009 roku w Sopocie.

Po zajęciach realizowanych w trakcie ferii zimowych tym razem zapraszamy na wiosenne spotkania. Warsztaty dziennikarskie adresowane są do uczniów gimnazjów i liceów oraz studentów do 26 lat, którzy w ten sposób mogą aktywnie spędzić weekend w mieście.

Projekt powstał w wyniku doświadczeń Instytutu Informacji Publicznej na płaszczyźnie realizowania programów dotyczących przemian społecznych, działalności oświatowej oraz wielokulturowości lokalnej społeczności. Stowarzyszenie już od kilku lat w kraju i zagranicą prowadzi szkolenia dla młodzieży.

Ideą takich spotkań jest „kształtowanie podstaw dziennikarstwa wśród młodzieży”. Przekazana wiedza posłuży w późniejszej pracy przy profesjonalnym redagowaniu szkolnych bądź akademickich pism. Tematem najbliższych zajęć będzie „Efektywna prezentacja przedsięwzięć młodzieżowych w Sopocie”.

- Uczestnicy pod opieką specjalistów stworzą redakcję warsztatową oraz przygotują samodzielnie biuletyn. Na łamach, którego przedstawią prezentowaną w trakcie projektu problematykę - mówi Kazimierz Kobiak, dyrektor Instytutu Informacji Publicznej w Sopocie.

Plan warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: kreatywność, źródła informacji prasowej, sztuka tworzenie tekstów informacyjnych, współpraca dziennikarzy z rzecznikami prasowymi i agencjami PR, konferencja prasowa oraz kreowanie wizerunku publikacji prasowych. Ponadto młodzi adepci sztuki dziennikarskiej będą mieć zajęcia praktyczne w terenie oraz zajęcia ćwiczeniowe, które pomogą im poprawić ich własny warsztat pracy.

Dwudniowe spotkania prowadzone będą przy ul. Kościuszki 38 w Sopocie (obok SKM). Najlepsze artykuły zostaną opublikowane w biuletynie warsztatów dziennikarskich „Lokatorzy” przygotowanym samodzielnie przez uczestników. Wybrane materiały ukażą się na internetowych łamach platformy medialnej PMedia.pl. Na zakończenie zostaną wręczone zaświadczenia ukończenia kursów.

Zgłoszenia przyjmowane są e-mailem: workshop@iip.org.pl lub pod numerem faxu 58 34-2222-1. Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt udziału w warsztatach wynosi 50 złotych (dwudniowa opłata programowa), z kolei uczestnicy z Sopotu za sprawą wsparcia magistratu są zwolnieni z opłat. Szczegółowych informacji udziela Tomasz Woźniak, koordynator warsztatów pod nr tel. kom. 606-976-471. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają warsztatowy biuletyn oraz zaświadczenie udziału w zajęciach.

Warsztaty organizowane przez Instytut Informacji Publicznej w Sopocie odbywały się także w Niemczech, na Litwie i Ukrainie. W Polsce do tej pory w Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Honorowy patronat nad spotkaniami twórczymi sprawuje Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, medialnie imprezie towarzyszy platforma PMedia.pl. Inicjatywę wspiera: Urząd Miasta Sopotu, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, portal regionalny Trojmiasto.pl. Więcej informacji na stronie: www.PMedia.pl.

Formularz do pobrania
Spotkanie z cyklu „Tworzenie pism młodzieżowych i studenckich” odbędzie się pod tytułem „Efektywna prezentacja przedsięwzięć młodzieżowych”. Nie zwlekaj, już teraz możesz zgłosić swój udział w warsztatach! Ostateczny termin zapisów - do 18 marca godz. 14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.