Facebook Google+ Twitter

Warsztaty filmowe "Focus na piłkę" w Poznaniu

Jeszcze do 30 kwietnia młodzi ludzie, którzy ukończyli 15. rok życia mogą zgłaszać się na warsztaty filmu dokumentalnego. Zajęcia poprowadzą: Dorota Latour - autorka scenariuszy i reżyserka dokumentów oraz Janusz Piwowarski - doświadczony operator filmowy.

Emblemat poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. / Fot. Materiał prasowyPodczas warsztatów, które rozpoczną się w połowie maja, tworzone będą filmy dokumentujące Euro 2012 w Poznaniu. Przedsięwzięcie rozpocznie się od spotkania teoretycznego, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak konstruować temat i bohatera tego typu filmu. Na kolejnych zajęciach omówiona zostanie sztuka pisania scenariuszy. Chętni będą całkowicie samodzielnie tworzyć film od etapu poszukiwania tematu i pisania scenariusza po montaż. W ostatniej fazie projektu uczestnicy poznają podstawy montażu i udźwiękowienia filmu. Pomoże w tym profesjonalista Mateusz Rogala.

Warsztaty odbywające się pod nazwą Focus na piłkę to świetna okazja, żeby na przestrzeni kilku miesięcy zapoznać się z całym procesem powstawania filmu. Zdjęcia do obrazów będą co prawda powstawały w czerwcu podczas trwania Euro 2012, jednak montaż zaplanowano na jesień. Zrealizowane etiudy będą miały swoją kinową premierę w dniach 2-9 grudnia, podczas jubileuszowej, 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

W pierwszym tygodniu maja opublikowana zostanie lista osób zaproszonych do udziału w warsztatach. Zgłaszając się należy napisać kilka zdań o sobie i jedno o tym, czym dana osoba chciałaby się zająć podczas realizacji projektu. Informacje te należy przesyłać mailem na adres: msuchanecki@alekino.com. Organizatorem
przedsięwzięcia jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - ul. św. Marcina 80/82, 61-809 Poznań, tel. (61) 646 44 79; media@csdpoznan.pl. Koordynatorem warsztatów jest Marian Suchanecki - tel. (61) 646 44 86/kom. 503 108 169; CSD - pokój 330 lub 303.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.