Facebook Google+ Twitter

Warsztaty fotograficzne w bytomskim Muzeum Górnośląskim

Fotograficy Tomasz Szemalikowski i Mateusz Pojman, profesjonaliści z Muzeum Górnośląskiego, zapraszają do udziału w warsztatach fotograficznych "Architektura - diabeł tkwi w szczegółach".

Dla miłośników fotografii / Fot. Plakat warsztatówW dniach od 17 do 19 sierpnia Muzeum Górnośląskie w Bytomiu organizuje warsztaty fotograficzne zatytułowane "Architektura - diabeł tkwi w szczegółach", pod okiem fotografików Tomasza Szemalikowskiego i Mateusza Pojmana.

Projekt kierowany jest w zasadzie dla uczniów gimnazjów i liceów, interesujących się fotografią, a w okresie wakacji niemających żadnych planów.
Dla uczestników fotografii zaplanowano wykłady z podstaw teorii fotografii, jak również praktyczne posługiwanie się aparatem fotograficznym.

W tym celu udostępnione zostaną wnętrza bytomskiej placówki muzealnej, ale także jej elewacje zabytkowe, które zdobione są niekonwencjonalnymi detalami architektonicznymi. Wszak Muzeum Górnośląskie obchodzi w tym roku stulecie istnienia.

Jednym z prowadzących będzie Tomasz Szemalikowski, bytomianin, absolwent Tomasz Szemalikowski, jeden z prowadzących warsztaty / Fot. Piotr A.JeleńPolicealnego Studium Fotograficznego, student katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, od osiemnastu lat pracuje w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Specjalizuje się w dokumentowaniu zbiorów, ekspozycji i wydarzeń kulturalnych. Stale współpracuje m.in. z redakcjami "Życia Bytomskiego" i "Dziennika Zachodniego".

Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa poplenerowa w ogrodzie dawnego starostwa powiatowego w Bytomiu, dzisiaj jest to filia Muzeum Górnośląskiego mieszcząca się przy ulicy Wojciecha Korfantego 34 (vis a vis gmachu głównego).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.