Facebook Google+ Twitter

Warsztaty Fundacji Zdrowe Kieszonkowe dla półkolonii

Bawią się, a jednocześnie poznają zasady zdrowego odżywiania. W Białymstoku ruszyły wakacyjne warsztaty Fundacji Zdrowe Kieszonkowe, skierowane do dzieci uczestniczących w półkoloniach.

 / Fot. Zdrowe Kieszonkowe / Fot. Zdrowe KieszonkoweW pierwszych warsztatach „Między zabawą, a zdrowiem” uczestniczyły dzieci z półkolonii organizowanych przez Centrum Granat Sport i UKS Dojlidy Białystok.

-Są to zajęcia kreatywne, dzieci pracują w grupach - informuje Joanna Czupryńska z Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. - Ich zadaniem jest m.in. wymyślenie i prezentacja ciekawego posiłku, skomponowanego na bazie warzyw i owoców, ułożenie z puzzli piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej i inne. Przy okazji rozmawiamy z dziećmi o zasadach zdrowego odżywiania się, o tym jak i z czego komponować posiłki, aby były zdrowe oraz jak unikać słodyczy i czym je zastępować. Warsztaty są formą edukacji zdrowotnej, a ponieważ mamy wakacje i czas wolny od nauki, to staramy się przekazywać wiedzę w sposób ciekawy, poprzez aktywność dzieci i zabawę.

Dzieci uczestniczące w warsztatach wzięły również udział w turnieju wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu. Warsztaty miały formę rywalizacji. Każda grupa, za poprawne wykonanie zadania była premiowana. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za zaangażowanie i aktywność.

Warsztaty są inicjatywą własną Fundacji Zdrowe Kieszonkowe, realizowaną we współpracy z dyplomowanym dietetykiem. Są jednym ze sposobów realizacji celów statutowych organizacji, do których należy m.in. edukacja w zakresie zdrowia i profilaktyka zdrowotna.
Fundacja Zdrowe Kieszonkowe organizować będzie podobne warsztaty przez całe wakacje. Najbliższe zajęcia zaplanowane są dla półkolonistów w klubach Jubilat i Zenit w Białymstoku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.