Facebook Google+ Twitter

Warsztaty i czarny gospel w Łodzi

16 i 17 czerwca 2007 w Łodzi odbędą się warsztaty gospel "Lódź Gospel Days 2007". Siłą tej muzyki jest to, że trafia ona do słuchacza w różnym wieku. Pierwsi czarni wykonawcy Gospel śpiewali swoje melodie raz w smutku, raz w radości. Dokładali do nich słowa bólu i wiary.

Organizatorzy zaprosili do poprowadzenie tych warsztatów czołowe postaci świata gospel: Andreę Robinson - instruktorkę, Annette Bowen - wokalistkę i Sheana Robertsa - pianistę (W. Brytania). Odbędą się one w sali koncertowej Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniaj 54/56.

Warsztaty to znakomity pomost pomiędzy ludźmi różnej wiary i tymi poszukującymi. Uczą poszanowania i tolerancji, ukazując też odmienność kulturową. Służą aktywizacji i motywacji do rozwoju artystycznego nawet tych, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką. I wreszcie - uczą pracy w zespole, pozwalają nawiązywać nowe kontakty i wymieniać doświadczenia. Warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy chcą śpiewać bez względu na wiek, wykształcenie, pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie.

Dwudniowe warsztaty kończą się koncertem galowym z udziałem wszystkich osób biorących w nich udział oraz zaproszonych gości z Wielkiej Brytanii. Swój udział zapowiedzieli też polscy wokaliści gospel Agata Julia Krwawnik i Daniel Kluska. Zagrają polscy muzycy jazzowi.

Koncert ten będzie miał miejsce w kościele św. Teresy i św. Jana Bosko przy ul. Kopcińskiego 1/3 w Łodzi 17 czerwca o godz. 20.15.

Organizatorem warstatów i koncertu jest Lodz Gospel Choir przy współpracy partnerskiej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko, oraz AOIA.

Zapisy już trwają. Nna stronie www.gospel-lodz.gsi.pl znaleźć można dokładne info, można też tam dokonać zapisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.