Facebook Google+ Twitter

Warsztaty i wystawa w ostrowieckim muzeum historycznym

Jeszcze do 12 grudnia 2014 roku można zgłaszać dzieci chętne do uczestnictwa w świątecznych eko - warsztatach organizowanych przez Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świąteczne eko - warsztaty odbędą się 13 grudnia 2014 roku. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimWarsztaty przeznaczone są dla dzieci do lat 12 i ich rodziców. Są bezpłatne. podczas ich trwania będzie można przygotować ozdoby świąteczne z surowców wtórnych. - Nakrętki, styropianowe kubki, makulatura i wasza wyobraźnia - mówi o materiałach potrzebnych do odbycia warsztatów Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Wspólnie wyczarujemy dekoracje na świąteczną choinkę. Warsztaty odbędą się 13 grudnia (sobota) o godz. 11.00 w Muzeum Archeologicznym (Rezerwat Krzemionki, Sudół 135a). Organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w warsztatach do 12 grudnia pod nr tel. 41 330 45 50 lub adresem e-mail: sekretariat@krzemionki.info.

Plakat wystawy Stanisława Baja. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimNastępnego dnia, 14 grudnia br. o godzinie 16, Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja. Stanisław Baj urodził się 2 czerwca 1953 r. w Dołhobrodach nad Bugiem. W latach 1972 - 1978 studiował malarstwo pod kierunkiem profesorów Michała Byliny, Jacka Sienickiego i Ludwika Maciąga na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To w pracowni tego ostatniego uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Od 1982 r. jest pracownikiem dydaktycznym ASP w Warszawie. W latach 2004 - 2012 pełnił funkcję prorektora do spraw studenckich i dydaktycznych. Jego twórczość artystyczna obejmuje głównie malarstwo, rysunek, grafikę, zaś dominującą tematyką jest portret oraz nastrojowo - symboliczny pejzaż. Źródłem inspiracji jest jego rodzinna wieś, nieżyjący już rodzice, kuzyni, mieszkańcy Dołhobród, nadbużańskie krajobrazy i sama rzeka Bug. Od lat tworzy galerię portretów ludzi kultury i nauki, zajmuje się również malarstwem sakralnym. Jest autorem ponad stu wystaw indywidualnych w kraju i zaMatka - olej na płótnie autorstwa Stanisława Baja. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim granicą, uczestniczył także w blisko stu wystawach zbiorowych. Uhonorowany został przez papieża Jana Pawła II medalem Benemerenti. Zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich portrecistów i pejzażystów, a także najwybitniejszych reprezentantów polskiej sztuki współczesnej. Jego prace znajdują się w zbiorach polskich muzeów oraz w prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych. Mieszka w Warszawie, ale często przebywa w rodzinnej wsi Dołhobrody.

W Ostrowcu Świętokrzyskim artysta zaprezentuje ponad 20 prac i będą to głównie obrazy olejne. Wystawie towarzyszy również katalog, który będzie można nabyć wernisażu. Wystawa została przygotowana wspólnie z Muzeum Podlasia Południowego w Białej Podlaskiej i gościć będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim do lutego przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.