Facebook Google+ Twitter

Warsztaty idei dla kulturoznawców i prawników

W dniach 28-30 maja 2010 r. odbędą się "Warsztaty idei dla kulturoznawców i prawników", zorganizowane przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego przez Placówkę Kooperacji Świat Nauki i Pracy KOWA przy Europejskim Uniwersytecie Viadrin

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które niedawno ukończyły lub w najbliższym czasie zamierzają ukończyć studia na kierunkach: kulturoznawstwo lub prawo. Praca odbędzie się w małych grupach, w języku niemieckim.

Dwie specjalnie w tym celu przeszkolone referentki opowiedzą o możliwościach założenia samodzielnej działalności gospodarczej i innych możliwościach rozpoczęcia ścieżki zawodowej. Doradzą również wszystkim zainteresowanym, do jakiego typu pracy mają indywidualne predyspozycje, jak mogą zareklamować i wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i inne.

KOWA to skrót od "KOoperationsstelle Wissenschaft und Arbeitswelt an der Europa-Universität Viadrina" (Placówka Kooperacji Świat Nauki i Pracy przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina). Członkami tego interdyscyplinarnego, transgranicznego stowarzyszenia są przedstawiciele uczelni we Frankfurcie nad Odrą, Niemieckiego Zrzeszenia Związków Zawodowych (DGB), Dystryktu Berlin-Brandenburgia oraz poszczególnych związków zawodowych.

Jego założycielem i pierwszym prezesem zarządu był Dirk Höhner (1962-2008). Od dwóch lat natomiast prezesem KOWA jest Frank Hühner, dyplomowany ekonomista z zakresu ekonomii społecznej. W prace stowarzyszenia zaangażowanych jest również wielu Polaków.

Szczegółowe informacje i zapisy: tel.: +49 335 55345928, mail: kowa-lotse@uni-ffo.de.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tak nazwę i profil całego przedsięwzięcia określił sam organizator, więc trzeba to uszanować. Dane kontaktowe przeznaczone są dla tych, którzy chcieliby wziąć udział, w końcu to tylko 500 metrów od polskiej granicy. A osób znających języki obce, w tym przypadku język niemiecki, w Polsce nie brakuje. Piszę o tym miejscu, bo znam je nienajgorzej, o UJ bez przeszkód mogą pisać inni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A do tego jeszcze numer telefonu i adres mailowy. Dziwi mnie ten materiał na wiadomości24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś strasznego zarówno w samej swej wymowie jak i zaprezentowanej formule. Warsztat idei?..............przeszkolone referentki?.......opowiedzą o możliwościach założenia samodzielnej działalności gospodarczej i innych możliwościach rozpoczęcia ścieżki zawodowej.........Czy organizator ma świadomość wyzwania? A może Pan panie Rolandzie coś................ ? Mnie to przeraża i pachnie nieprofesjonalizmem. Tzw. sztuka dla sztuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydałoby się więcej informacji o tej szkole oraz jakiś album ze zdjęciami. Samo słowo jest mniej zjadliwe i niesmaczne. To tak jak nie doprawiony posiłek. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście wolałbym, by zachęcano do kształcenia się na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.