Facebook Google+ Twitter

Warsztaty jazdy na rolkach z mistrzami

Czy wiesz, co to są Snake, Cross, Nelson, Mabrauk czy Maxican? Uczestnicy „Wakacyjnego rolkowania” z wicemistrzami świata we freestyle slalom skatingu – Klaudią Hartmanis i Michałem Sulinowskim – nie tylko wiedzą, ale i umieją je wykonać.

Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski z niektórymi uczestnikami warsztatów / Fot. Adam JanuszŚwietna atmosfera, aktywnie i zdrowo spędzony czas czy nagrody od Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla najlepszych na pewno ucieszyły uczestników warsztatów. Ale niewątpliwie największą atrakcją były treningi pod okiem mistrzów i ich indywidualne rady i uwagi.

Nie co dzień zdarza się bowiem, by wicemistrzowie świata, wicemistrzowie Europy, mistrzowie Polski i zdobywcy ponad 200 innych nagród w jeździe na rolkach zdradzali tajniki tego sportu. A tak właśnie było na warsztatach „Wakacyjne rolkowanie”, które zorganizowała rzeszowska WSIiZ.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. wyczynowi rolkarze, którzy jeżdżą od lat – oni szczególnie skorzystali na indywidualnych radach ekspertów. – To wielka rzecz móc usłyszeć od mistrzów, co sądzą o twojej jeździe, co jest ekstra, a co można poprawić. Mimo, iż jeżdżę od 10 lat, to czuję jakbym przez tę godzinę nauczył się więcej niż w ciągu tych lat – wyjaśnia Szymon, szkolący umiejętności pod okiem Michała Sulinowskiego - która zdobył 4 tytuły mistrza Polski i w światowym rankingu najlepszych rolkarzy (w kategorii mężczyzn) zajmuje 2 miejsce.

Nie brakowało też tych, którzy podczas warsztatów rolki mieli po raz pierwszy na nogach. – Nie sądziłam, że nauczę się tak dużo. Jeszcze godzinę temu nie umiałam nawet jechać do przodu po prostej na rolkach. Teraz umiem już wykonać kilka trików – mówi z niekłamaną radością Julia, trenująca pod okiem Klaudii Hartmanis, studentki Aviation Management, która ma na swoim koncie 5 tytułów mistrza Polski, a w światowym rankingu najlepszych rolkarzy (w kategorii kobiet) zajmuje 2 miejsce.

Dzięki uprzejmości studentów Wydziału Medycznego WSIiZ każdy chętny mógł też sprawdzić stan swojego organizmu, czyli dokonać zaawansowanego pomiaru składu masy ciała oraz dowiedzieć się użytecznych rzeczy na temat zdrowego sposobu życia w namiocie Reh-Mediq.

Warsztaty odbyły się 27 czerwca 2015 w Millenium Hall. Event poprowadził Szymon Taranda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.