Facebook Google+ Twitter

Warsztaty Literackie oplecione „Babim Latem”

W poniedziałkowy wieczór, 24 marca, w lubelskiej kawiarni „Babie lato” odbyły się warsztaty literackie. Na szczęście obyło się bez młotków, pilników i innych rzemieślniczych przyrządów, dzięki czemu atmosfera spotkania była ciepła i urocza.

Głównym gościem wieczoru był Robert Karwat, lub Habibi Hamid. Pasją pana Karwata, jeżeli chodzi o literaturę, są głównie baśnie. W tworzeniu pociąga go to, co tajemnicze, ukryte. Jak sam przyznaje stara się odkryć tajemnicę miłości. Swoje utwory kieruje dla dzieci w wieku od 0 do 120 lat.

O emocje w trakcie spotkania zadbał dziennikarz Marek Rybołowicz z "Nowego Tygodnia", który trafnymi pytaniami podtrzymywał atmosferę i z gracją kierował wspólną rozmową. Jak wiadomo bowiem artyści, a zwłaszcza pisarze, mają duże zdolności do zbaczania z tematu.

Wśród przybyłych nie mogło zabraknąć pani Urszuli Gronowskiej, która podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi swojego „późnego debiutu” oraz wspomnieniami z początków jej literackiej przygody.
Pod koniec spotkania wszyscy byli zgodni, że lepiej porozmawiać o literaturze, niż brać ją na warsztat. Dlatego też za niespełna miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie. Pogadajmy więc o literaturze 20 kwietnia…

Poniżej fragment rozmów z literackich warsztatów oplecionych babim latem


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.