Facebook Google+ Twitter

Warsztaty „Media-Kultura”

We Wrocławiu odbywają się warsztaty pod hasłem „Media-Kultura”. Przeznaczone są, jak sama nazwa wskazuje, dla osób zainteresowanych mediami oraz kulturą. Dotyczą zagadnień dziennikarstwa, internetu oraz public relations. Udział w programie jest bezpłatny!

Wrocławskie Stowarzyszenie Multimedialne jest organizatorem projektu „Media-Kultura" / Fot. WSMProgram „Media-Kultura” to pomysł Wrocławskiego Stowarzyszenia Multimedialnego (WSM). Współorganizatorami są: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (IDziKS) Uniwersytetu Wrocławskiego. To cykl wykładów połączonych z warsztatami, przeznaczonych dla licealistów oraz studentów zainteresowanych tematyką dziennikarstwa, internetu oraz public relations.

Jak mówią organizatorzy, ich intencją jest „przekazanie podstawowych informacji z zakresu krytyki kulturalnej, dziennikarstwa online, fotografii prasowej, strategii PR i reklamy internetowej”. Podczas zajęć można się również dowiedzieć więcej o studiach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr. Udział w programie jest bezpłatny! Wszystkie zajęcia oraz imprezy dodatkowe rozpoczynają się o godz. 18. Wykłady odbywają się we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” (ul. Legnicka 65).

Co już było, a co przed nami


Do tej pory miały już miejsce dwa spotkania, wykłady połączone z warsztatami: 16 maja Jakub Mazurkiewicz (wiceprezes WSM, absolwent Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, obecnie dziennikarz magazynu „Aktivist”) prowadził zajęcia dotyczące projektowania strategii PR, 19 maja Paweł Wencel (prezes WSM, dyrektor zarządzający Rabbits.pl) mówił o reklamie internetowej i marketingu szeptanym.

We wtorek, 20 maja, dr Arkadiusz Lewicki (IDziKS) miał wygłosić wykład oraz poprowadzić warsztaty dotyczące podstaw krytyki filmowej. Niestety, spotkanie to zostało odwołane z powodu choroby dr Lewickiego. W kolejnych dniach odbędą się podobne zajęcia. Każde następne będzie dotykać innej dziedziny sztuki: 21 maja wykłady i warsztaty z dr Urszulą Glensk (IDziKS) zostaną poświęcone podstawom krytyki literackiej, 26 maja Marta Bryś (Nowa Siła Krytyczna) opowie o krytyce teatralnej, natomiast 27 maja Alicja Zalewska (G-punkt.pl) poprowadzi zajęcia na temat krytyki muzycznej.

Dodatkowo...


Organizatorzy projektu przewidzieli także dodatkowe atrakcje. W piątek, 23 maja, zapraszają do „Sektora3" na projekcję filmu „Szok w toku”, wyróżnionego podczas 6. Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2005 „za prawdę o mediach” i spotkanie z jego autorką, Beatą Marciniak. W przyszłym tygodniu, 29 maja, w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr (ul. Joliot-Curie 15) odbędzie się spotkanie z reżyserem filmowym Janem Komasą w ramach cyklu MovieWro. Projekt „Media-Kultura" zakończy się 30 maja. Na godz. 18 przewidziano w „Sektorze3” spotkanie z Adamem Lachem (Manual Agency/Newsweek) poświęcone fotografii prasowej, o godz. 20 zainteresowani będą mogli w tym samym miejscu spotkać się z profesorem Leszkiem Pułką (IDziKS), aby dowiedzieć się więcej na temat mediów lokalnych oraz specyfiki studiów w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr.

Więcej informacji na temat projektu „Media-Kultura”


Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „
Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr

Kontakt: jakub@introspekcja.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.