Facebook Google+ Twitter

Warsztaty „Podróżuj z dzieckiem po Polsce i świecie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-01 22:39

29 maja o godz. 17.00 w księgarni stacjonarnej ArtTravel w Łodzi (ul. Gdańska 145) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka podróżowania”. Tym razem gośćmi księgarni będą Anna i Krzysztof Kobusowie.

To ostatnie – przed Dniem Dziecka – spotkanie przyjmie formę warsztatów podróżniczych dla dorosłych (nie tylko dla rodziców czy dziadków) i dzieci. Państwo Kobusowie podzielą się z gośćmi wrażeniami z przebytych podróży, ale również doświadczeniem wędrowania z Michałem i Stasiem od łagodnych zboczy Beskidu Niskiego po wydmy Namibii. Najpierw poznamy wyjątkowe miejsca w Polsce, takie jak dom unoszony przez balony, krzywą wieżę (a nawet dwie!) czy też wioskę gdzie mieszka więcej bocianów niż ludzi. Dowiemy się, jak mała jest najmniejsza książka świata, czy da się zrobić rzeźby z jednej zapałki i gdzie rośnie Krzywy Las. Popłyniemy statkiem po trawie, odwiedzimy najstarszą puszczę i dotkniemy środka Europy. Odwiedzimy też zwariowane pomniki: Chrząszcza w Szczebrzeszynie, Smoka Wawelskiego w Krakowie i Koziołka Matołka w Pacanowie. Odkryjemy tajemnice parowozów, historii brudu i dinozaurów... Potem zobaczymy niezwykłe zdjęcia z najdalszych zakątków świata – Egiptu, Tunezji, Namibii, Kuby, Birmy, Kambodży, Tajlandii. Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w konkursach – sprawdzą, czy potrafią znaleźć wskazane miejsce na globusie i mapie oraz kto szybciej ułoży geograficzne puzzle. Na zwycięzców rywalizacji czekają nagrody od sklepu turystycznego Horyzont. Wszyscy uczestnicy spotkania przekonają się, że podróże z dziećmi są możliwe, nawet jeśli dziecko ma tylko kilka miesięcy lub dwa lata jak Michałek, który swoje urodziny świętował w w Bangkoku i Rangunie.

Anna i Krzysztof Kobusowie, goście majowego spotkania w ArtTravel, to podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Są autorami zdjęć do 25 albumów. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie http://www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się, podróżują z synkami Michasiem i Stasiem. Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas rodzinnych wyjazdów było stworzenie portalu Małego Podróżnika (http://www.malypodroznik.pl) oraz serii książek „Mali podróżnicy w wielkim świecie” dla wydawnictwa National Geographic.

Wszyscy uczestnicy będą mogli zakupić przewodniki Państwa Kobusów taniej do -25%, w tym również premierową „Polskę pełną przygód! Rodzinny przewodnik po niezwykłych miejscach” oraz inne przewodniki i mapy z oferty księgarni ArtTravel w promocyjnej cenie z rabatem -10%.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.