Facebook Google+ Twitter

Warsztaty rysowania filozofii chińskiej dla dzieci - język

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5,5 – 8 lat w najbliższą sobotę 16 kwietnia o godz. 12:00 na drugie zajęcia z nowego cyklu „Warsztaty rysowania filozofii chińskiej”.

 / Fot. IKW tym miesiącu głównym teatrem warsztatów będzie język. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję min. przekonać się czym różni się ludzka mowa od śpiewu ptaków.

Warsztaty rysowania filozofii chińskiej są miejscem, w którym dzieci mogą swobodnie myśleć, rozwijać wyobraźnię, mówić to, co chcą i rysować to, co myślą. Nie ma tu miejsca na jednoznaczne odpowiedzi ani poprawne rysunki. W czasie warsztatów niezwykle ważna jest grupa, dzięki niej dzieci mają okazję konfrontować się z faktem, że inni myślą inaczej, akceptować to, ale też uczyć się obrony własnego zdania. Rysowanie staje się alternatywnym sposobem ekspresji myśli. Całość warsztatów spaja chińska filozofia starożytna, która pozwala dzieciom spojrzeć na świat inaczej niż do tej pory.

Każde warsztaty mają temat przewodni związany z jednym z zagadnień często poruszanych przez starożytnych chińskich filozofów. Tematy te jednak ściśle łączą się z codziennym życiem współczesnego człowieka.

Program kolejnych warsztatów:
• PERSPEKTYWY (14 maja 12:00-13:30) Co jest większe, dłoń, czy budynek? Czy różne przedmioty mogą być duże, albo małe w zależności od sytuacji? Czym się różni otwieranie od zamykania? Czy jest coś najmniejszego i największego?
• WIEDZA (11 czerwca 12:00-13:30) Czy mogę coś wiedzieć na pewno? Czy mogę mieć pewność, że teraz nie śnię?

Prowadząca: Ada Augustyniak

Wstęp wolny!

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5,5-8 lat. Liczba dzieci ograniczona. Wymagany jest wcześniejszy zapis: instytutkonfucjusza@uj.edu.pl lub Tel. + 48 12 421 10 61.

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.