Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16583 miejsce

Warsztaty rysowania filozofii chińskiej dla dzieci - wiedza

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5,5 – 8 lat w najbliższą sobotę 11 czerwca o godz. 12:00 na ostatnie w tym semestrze zajęcia z nowego cyklu „Warsztaty rysowania filozofii chińskiej”.

 / Fot. IKW tym miesiącu głównym tematem warsztatów będzie wiedza, dzieci będą starał się znaleźć odpowiedzi na pytania, które zadawali starożytni chińscy filozofowie Zhuangzi i Huishi, m.in.:

• Skąd mogę wiedzieć, że ryby radośnie pływają w wodzie?
• Czy możemy coś wiedzieć na temat radości ryb?
• Skąd wiem, że mam rację?
• Czy mogę mieć pewność, że to nie jest sen?

Warsztaty rysowania filozofii chińskiej są miejscem, w którym dzieci mogą swobodnie myśleć, rozwijać wyobraźnię, mówić to, co chcą i rysować to, co myślą. Nie ma tu miejsca na jednoznaczne odpowiedzi ani poprawne rysunki. W czasie warsztatów niezwykle ważna jest grupa, dzięki niej dzieci mają okazję konfrontować się z faktem, że inni myślą inaczej, akceptować to, ale też uczyć się obrony własnego zdania. Rysowanie staje się alternatywnym sposobem ekspresji myśli. Całość warsztatów spaja chińska filozofia starożytna, która pozwala dzieciom spojrzeć na świat inaczej niż do tej pory.
Każde warsztaty mają temat przewodni związany z jednym z zagadnień często poruszanych przez starożytnych chińskich filozofów. Tematy te jednak ściśle łączą się z codziennym życiem współczesnego człowieka.

Prowadząca: Ada Augustyniak

Wstęp wolny!

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5,5-8 lat. Liczba dzieci ograniczona. Wymagane są wcześniejsze zapisy: instytutkonfucjusza@uj.edu.pl lub tel. + 48 12 421 10 61.

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.