Facebook Google+ Twitter

Warsztaty Sztuki Scenicznej w warszawskim Teatrze Współczesnym

Od początku kwietnia 2014 roku w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbywają się zajęcia dla profesjonalnych aktorów realizowane w ramach projektu "Studio Teatralne. Warsztaty Sztuki Scenicznej".

Aktorzy podczas zajęć. / Fot. materiał Teatru Współczesnego w WarszawiePrzewidziany na pięć - sześć miesięcy projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Program dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. / Fot. materiał Teatru Współczesnego w WarszawieNarodowego, a jego program zawiera szereg warsztatów mistrzowskich oraz zajęcia z pracy nad ruchem i wyrazistością ciała, metody operowania głosem oraz szermierką jako formą aktywnego dialogu i obejmuje cykl różnorodnych warsztatów i kursów, pomyślanych tak, aby artyści, którzy wezmą udział we wszystkich zajęciach, mogli pracować nie tylko nad doskonaleniem swojego warsztatu, ale i zyskać świadomość różnych dróg, którymi można podążać w rozwoju artystycznym - informuje Agnieszka Strugacz, główna specjalistka ds. komunikacji i informacji sceny przy Mokotowskiej 13.

Zajęcia z szermierki. / Fot. Olga Kucharska; materiał teatru Współczesnego w WarszawieWstępny kurs Studia Teatralnego poprowadził znakomity reżyser i wieloletni dyrektor stołecznego Teatru Współczesnego, Maciej Englert. Następnie odbyły się zajęcia taneczne z choreografką, Weroniką Pelczyńską, a także specjalistami od szermierki: Bartoszem, Januszem i Krzysztofem Sieniawskimi. Znakomitą okazją do doskonalenia zawodowych umiejętności aktorskich były zakończone właśnie warsztaty zatytułowane Kurs scenicznego realizmu na materiale dramatycznym "Mewa" Antona Czechowa - praca nad rolą w ujęciu Stanisławskiego, z wykorzystaniem "metody etiudowej" prowadzone przez profesora Wieniamina Filsztyńskiego, kierownika Katedry Sztuki Aktorskiej i Reżyserskiej Akademii Teatralnej w Sankt Petersburgu, znanego warszawskim teatromanom z realizacji "Wujaszka Wani" Czechowa w Teatrze Polskim (II część kursu mistrzowskiego tego twórcy odbędzie się na początku października br.)Zajęcia prowadzi profesor Wieniamin Filsztyński. / Fot. materiał Teatru Współczesnego w Warszawie

- Po krótkiej przerwie, jeszcze przed wakacjami uczestników czeka kurs mistrzowski z Jurijem Wasiljewem (14 - 21.06. - przyp. KK) oraz warsztaty z Iwanem Wyrypajewem i Wiktorem Szyriajewem (25.06. - 4.07. 2014 r. - przyp. KK) - dodaje Agnieszka Strugacz. - Jak wynika z założonego programu, wielką wagę przykładamy do metod nauki, podsuwając sposoby samokształcenia i samodoskonalenia, co w przypadku uprawiania zawodów teatralnych jest rzeczą podstawową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.