Facebook Google+ Twitter

Warsztaty w Warszawie! - "Mieszkam w swoim obrazie"

Nie przypuszczałam, że będzie to również Warszawa...

Przedszkolaki przy pracy... / Fot. Miłka GrabowskaDzieci są wspaniałe: szczere, otwarte, mają świeże, niczym nie zmącone pomysły, potrafią nas dorosłych kompletnie zaskoczyć. I nie jest ważne, czy to malutkie miasteczko, czy stolica. Dzieci, to dzieci.

Właśnie powróciłam z Warszawy. Miałam tu wykład, ale też odwiedziłam zaprzyjaźnione Przedszkole nr 14 przy ulicy Senatorskiej. 6 listopada, spotkałam tu wspaniałych, małych przyjaciół, uśmiechnięte buzie. Kiedy opowiadałam dzieciom o moim działaniu Mieszkam w Swoim Obrazie - krótko, aby się nie zmęczyły (chodziło mi o rozbudzenie ich wyobraźni) okazało się, że wszystkie były zachwycone moim domem-obrazem.

Dzieci tylko czekały na moment, kiedy będą mogły przejść do swoich sal, by móc realizować własne pomysły na miejsce magiczne, takie z ich marzeń. Kleiły, malowały i rysowały. W pocie czoła, malutkimi rączkami urzeczywistniały swoje wizje z przyniesionych z domu papierków, kartonu i mniejszych kartoników. Panie, cierpliwie nakładały malcom kolejne porcje farby, dyskretnie dbały o to, by kolorowe plamy znalazły się tam, gdzie powinny... A pędzle szurały barwami, szare bryły kartonów zamieniały się w bajkę, dzieci miały wypieki na twarzy, były bardzo zaangażowane w to co robią.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy. W efekcie, powstały kapitalne prace, które zarazem będą częścią codziennych zabaw małych artystów. Zostaną wykorzystane, jako domki dla lalek i żołnierzy, albo do zabawy w teatrzyk. Moje warsztaty z warszawskim przedszkolem zapoczątkowały naszą dalszą współpracę. Na razie jest szaro i chłodno, ale jak słonko wiosną zaświeci - ruszamy do działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

:) Serdecznie dziekuję:)
Powoli zaczynam myśleć o sobie, bo są tacy, co nie mają umiaru - zaczynam byc asertywna:) pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Fajnie dzieci miały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko, jesteś wspaniała :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Ja nie sądziłam, że to się tak ułoży, to był czysty spon-ton:) i to jest w tym najpiękniejsze:)i cudne sa dzieciaczki - mozna z nimi wszystko, tylko trzeba pomysłu i serca trochę:)
Jutro idę do moich sucholeskich dzieci ...i to nic, że nie ma na to grantów, kasy, czy jak zwał, tak zwał - BO NIE O TO CHODZI:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale Beato! Uznanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.