Facebook Google+ Twitter

Warsztaty z makaronu atrakcją Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-15 10:10

Na początek o właściwościach fizycznych spaghetti. Do tego lampka wina i wykład o bąbelkach w kieliszku. Na zakończenie chemia espresso. Serwuje dr Andrei Varlamov z rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata

W ramach tzw. karuzeli nauki kilkanaście europejskich krajów wymienia się swoimi najlepszymi prezentacjami. Ponieważ większość dzisiejszych imprez zdominują mieszkańcy Italii, organizatorzy festiwalu okrzyknęli piątek „Dniem Włoskim”. Andrei Varlamov, mistrz włoskiej kuchni i znawca win nie wyjawił nam wczoraj wszystkich niespodzianek „Dnia Włoskiego”... Fot. Janusz Wójtow

Trochę o bukiecie

– Podczas kulinarnego pokazu znanego włoskiego fizyka nie tylko pocieknie nam ślinka, ale na zwiększonych obrotach zaczną pracować szare komórki – żartuje prof. Aleksandra Kubicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. – Dr Varlamov wytłumaczy procesy fizyczne, dzięki którym kawa ma różny smak i konsystencję – dodaje.
Dzięki niemu poznamy także techniki uprawy winorośli i rozwoju produkcji wina. Dr Varlamov opowie, jak uzyskuje się różne rodzaje tego trunku i od czego zależy ich bukiet. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Program w sieci

By nie popaść w monotonię kuchennych tematów, drugą część „Dnia Włoskiego” umilą nam cyrkowcy z kraju kawy i makaronów. Pokazy na trapezie, żonglerka i akrobatyka. Artyści w kostiumach i maskach, a obok nich fizycy wyjaśniający fizyczne i matematyczne prawa, które wykorzystują aktorzy.
Organizatorzy przygotowali także warsztaty, na których chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w dyscyplinach cyrkowych.
Na wczorajszym otwarciu festiwalu pojawiło się tyle młodych osób, że Aula Leopoldyńska pękała w szwach.
– Festiwal zapowiada się ciekawie. Bardzo chcieliśmy tu przyjść – wyznaje Krzysztof Kozłowski, gimnazjalista i zapewnia, że jeśli tylko będzie mógł, na pewno jeszcze skorzysta z bogatej oferty festiwalowej.
Przypominamy, że w tym roku pierwszy raz w historii festiwalu działa strona internetowa: www.festiwal.wroc.pl, dzięki której nie przegapimy żadnej imprezy. •

Zabawa do wieczora

Żeby wziąć udział w „Dniu Włoskim”, wystarczy pojawić się dziś o godzinie 12.00 w ośrodku sportowym Akademii Rolniczej przy ul. Chełmońskiego 43. Imprezy zakończą się tam późnym wieczorem.
Jerzy Wójcik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.