Facebook Google+ Twitter

Warto głosować na ten projekt. Warto być za!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-05 11:07

Jest jednym z 20 projektów z całej Polski wytypowanych do konkursu "Warto być za". By mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Jarosławiu mogło się cieszyć z nagrody musi wygrać w konkursie. Warto na nie głosować

Warto być za! / Fot. Archiwum Koła PSOUU"Warto być za" to akcja społeczna organizowana przez Kompanię Piwowarską. To już jej trzecia edycja. Tym razem organizatorzy przeznaczyli 1,5 mln złotych na granty dla 10 najlepszych projektów z 20 wybranych przez Kapitułę konkursu. Ideą jest wyłonienie i realizacja pomysłów mających na celu promowanie i wspieranie działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe na rzecz poprawy jakości życia osób, które z powodów będących poza ich kontrolą nie mogą uczestniczyć w normalnych aktywnościach w społeczeństwie.

Jednym z zakwalifikowanych projektów jest pomysł zgłoszony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu o nazwie "Trening mieszkaniowy szansą na aktywne, samodzielne życie w integracji".

- W ramach projektu zostanie przygotowane mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnictwo w działaniach projektowych ma wyposażyć beneficjentów w umiejętności niezbędne do aktywnego i samodzielnego życia w społeczeństwie - mówi przewodniczący Koła PSOUU w Jarosławiu p. Mariusz Mituś.

Przygotowano dwa etapy zajęć. Przede wszystkim beneficjenci będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, terapii zajęciowej, rehabilitacji, pracy i podobnych zajęciach realizowanych w różnych placówkach na terenie całego miasta - dodaje Katarzyna Latuszek, koordynator projektu - Ponadto osoby z niepełnosprawnością intelektualną już w mieszkaniu treningowym będą realizować formy zajęć wzmacniające ich samodzielność. Będą to m.in.: trening kulinarny, trening poprawiający umiejętności z zakresu samoobsługi w codziennym życiu, nauka gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi, trening umiejętności korzystania z instytucji użyteczności publicznej oraz trening poprawiający umiejętności funkcjonowania w grupie - dodaje Latuszek.

O tym kto zostanie zwycięzcą zadecyduje głosowanie. Jeśli kogoś zainteresował projekt przygotowany przez PSOUU Koło w Jarosławiu i chcą przekazać mu 50 tys. nagrody (wypłaca oczywiście organizator akcji) mogą na niego głosować SMS-em (treść warto15 na numer 7138), przez internet http://www.warto.eu zakładka zagłosuj na projekty pozycja 15) lub wypełniając kupon dostępny w prasie lokalnej. Warto być za!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.