Facebook Google+ Twitter

"Warto jest żyć i pracować dla takich chwil!"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Za nami XIII Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne" 2009. Mimo problemów organizacyjnych festiwal trzeba uznać za bardzo udany. Oto krótkie podsumowanie tegorocznej edycji.

Uczestnicy festiwalu. / Fot. M. WróbelZeszłoroczny festiwal został bardzo dobrze oceniony zarówno przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w dużej mierze finansuje to przedsięwzięcie, jak i widzów oglądających koncerty na żywo, bądź przed telewizorami. Słów uznania dla fundacji Pro Omnibus - organizatora, nie szczędzili też sponsorzy i firmy wspomagające to wydarzenie.

Tegoroczny chórek festiwalowy składał się z uczestników. / Fot. M. WróbelWszystko to dawało duże nadzieje, że kolejny Festiwal odbędzie się bez większych przeszkód. Stało się jednak inaczej, ponieważ zmieniły się procedury przyznawania dofinansowań dla takich przedsięwzięć jak "Impresje".

- PFRON ogłosił kolejny konkurs, w którym - miejmy nadzieję - nasz kolejny wniosek zostanie zakwalifikowany do przyznania odpowiednich finansów - powiedział nam prezes fundacji Pro Omnibus, Mirosław Satora.

- Pieniążki, które udało nam się uzyskać od sponsorów stanowią tylko część kwoty zamykającej wielotysięczny budżet. Pamiętajmy, że to prawie trzy tygodnie pobytu kilkudziesięciu uczestników, ich opiekunów, orkiestry, instruktorów i innych osób zaangażowanych w organizację, koszty budowy sceny, scenografii, nagłośnienia, oświetlenia, nagłośnienia warsztatów, wyżywienia, zakwaterowania i szereg innych zobowiązań mających wpływ na całość zadania - dodaje Satora.

Chociaż przedsięwzięcie już się odbyło, nadal nie wiadomo, czy Fundacji uda się zgromadzić potrzebną kwotę na opłacenie wszystkiego. Na stwierdzenie, że podjęli wielkie ryzyko prezes mówi krótko: "dla tych dzieciaków warto..." I tu pojawia się uśmiech na wspomnienie minionych chwil.

Warto podkreślić, że osoby pracujące w fundacji wiedzą o podopiecznych bardzo dużo. Nie jest tak, że odbywa się Festiwal i na tym koniec. Fundacja stara się utrzymywać kontakt z podopiecznymi i pomagać jeżeli jest to możliwe.
Marek Czekała - dyrektor i dyrygent orkiestry towarzyszącej młodym artystom.  / Fot. M. Wróbel Debiutantka Hanna Damaris Turowska podczas występu na festiwalu.  / Fot. M. Wróbel Były też pożegnania w trakcje warsztatów - Mateusz Ziółko bardzo się wzruszył. / Fot. M. Wróbel Jury koncertów konkursowych. / Fot. M. Wróbel Kaja Pawłowska w tym roku prezentowała piosenkę "To nie grzech". / Fot. M. Wróbel Udany wieczorek poetycki. / Fot. M. Wróbel Widownia dopisała na wszystkich koncertach. / Fot. M. Wróbel Próby z orkiestrą pod okiem instruktorów. Na zdjęciu Ania Furman - wokalistka i Katarzyna Piasecka - instruktor. / Fot. M. Wróbel Zdobywczyni Grand Prix 2009 "Impresji" Patrycja Malinowska. / Fot. M. Wróbel Koncert galowy rejestrowany był przez TVP. Prowadzili go Urszula Guźlecka i Prezes fundacji Pro Omnibus Mirosław Satora. / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Anno to wszystko prawda.
Wiele to kosztuje ale też daje to ogrom satysfakcji oraz dużo pokazuje, przekazuje społeczeństwu oraz samym osobą niepełnosprawnym. Warto prezentować takie przedsięwzięcia!!! Niemożliwe staje się możliwe!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo długi i piękny artykuł!
Bardzo często osoby niepełnosprawne bardziej odwdzięczją się za okazane dobro niż ludzie sprawni. I piękne jest to, że dą ludzie, którym chce się chcieć stworzyć ten festiwal. Jest on radością dla wszystkich uczestniczących tam osób niepełnosprawnych, ale też dla większości nas samych. Mamy XXI wiek, a dla niepełnosprawnych w brew pozorom nadal nie robi się wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.