Facebook Google+ Twitter

Warto przejrzeć rodzinne albumy!

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli, ogłosiło konkurs na fotografię archiwalną i współczesną pt. "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy". Zdjęcia można przysyłać do 15 października.

Muzeum Etnograficzne w OchliJak Polacy świętowali przed wojną, a jak świętują dzisiaj? Czy dla młodego pokolenia Polaków obrzędowość rodzinna jest jeszcze ważna? Aby ocalić od zapomnienia klimat dawnych uroczystości, a także, by zachęcić nas do przejrzenia rodzinnych zbiorów fotografii, muzealnicy ze skansenu proponują nam udział w konkursie fotograficznym.

Zdjęcia powinny ukazywać obrzędy i zwyczaje doroczne lub rodzinne związane ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi. Mogą to być fotografie np. z Dnia Kobiet, Barbórki, sylwestra, Wszystkich Świętych, Niedzieli Palmowej, dożynek, a także chrzcin, imienin, ślubów, komunii… Z nadesłanych zdjęć powstanie z pewnością interesująca wystawa.

Konkurs obejmuje dwie kategorie:

Fotografia archiwalna (do roku 1945), wszystkie formaty, zdjęcia mogą pochodzić z terenu całej Polski (także z województw znajdujących się w granicach Polski przedwojennej), ważne, aby były w posiadaniu osób mieszkających obecnie na ziemi lubuskiej.

Fotografia współczesna , wykonana w okresie powojennym i w ostatnim dwudziestopięcioleciu na terenie ziemi lubuskiej.

Jeśli ktoś ma w zbiorach rodzinnych takie fotografie, a nie mieszka na ziemi lubuskiej, może udostępnić je komuś z rodziny tu zamieszkującej.

Szczegóły regulaminu: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artikkel?NoCache=1&Dato=20060922&Kategori=REKLAMABO&Lopenr=60922004&Ref=AR

Zdjęcia należy przesłać pocztą na adres: Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zs. w Ochli, 66-006 Ochla, ul. Muzealna 5, z dopiskiem: "Konkurs fotograficzny”.
Fotografie wykonane w wersji elektronicznej należy przesłać na adres: ochla@gazetalubuska.pl

Czy wśród czytelników W24 są posiadacze takich fotografii?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto zobaczyć galerię "Obyczaje i obrzędy Polaków" - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GL&Date=20060922&Category=GALERIA_INT&ArtNo=922002&Ref=PH&Params=Start=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.