Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1367 miejsce

Wartość dodana wizażystki przy artyzmie fotograficznym

Z cyklu "Kobiety sukcesu" rozmawiam z Aleksandrą Matyszkiewicz - wizażystką w artystycznym studio fotograficznym.

 / Fot. rozmowca / Fot. rozmowca / Fot. rozmowca / Fot. ze zbioru rozmówcy
Jak wygląda praca wizażysty w studio fotograficznym?

Przede wszystkim, mam przyjemność pracować w bardzo tajemniczym miejscu na mapie Katowic. 2KD Studio - czyli nasz artystyczny fotograficzny azyl to nasza kuźnia pomysłów, która wzmaga kreatywne myślenie, pobudza emocje i bardzo pozytywnie wpływa na nastrój odwiedzających nas klientów. Moja praca z modelką trwa około 2 godzin- to czas w którym pracuję nad szczególnym wizerunkiem każdej klientki w bardzo indywidualny sposób. Przed rozpoczęciem makijażu przeprowadzamy rozmowę na temat upodobań, charakteru, ulubionej kolorystyki. Proponujemy swoje rozwiązania… i zaczynamy kreowanie jedynej w swoim rodzaju niesamowitej przygody. Swoją pracę traktujemy bardzo poważnie, poświęcamy jej całą swoją uwagę, umysł i energię. Kochamy to robić, a jeszcze bardziej uwielbiamy oglądać zadowolone twarze klientek- to najlepsza nagroda dla pasjonata swojej pracy.

Czym różni się praca wizażysty w studio od standardowego makijażu?
Wykonanie wizażu do sesji zdjęciowej nie jest łatwe- lecz ogromnie przyjemne z mojego punktu widzenia. Głównie dlatego, że ma on tworzyć całość z charakterem sesji. To nasza ciągła wspólna rozmowa z Dagmarą- naszym mistrzem obiektywu a zarazem właścicielka studia. Spędzamy ze sobą dużo czasu, dyskutujemy na temat każdej sesji w sposób bardzo indywidualny, staramy się, aby każda kobieta mogła poczuć się wyjątkowo. Dodatkowo staram się zakryć mankamenty cery i tym samym ułatwić pracę fotografowi przy obróbce graficznej. Fotografia, która jest efektem naszej wspólnej pasji i pracy ma za zadanie ukazać historię człowieka, czasem wizualizuje jego marzenia, pragnienia lub po prostu codzienne życie.

Na jakie elementy warto więc zwrócić uwagę przy wykonaniu wizażu do sesji fotograficznej?
Przede wszystkim, moją główną zasadą jakiej trzymam się kurczowo- to brak zasad i barier. Przecież możemy pozwolić sobie absolutnie na wszystko. Dotyczy to głównie wyobraźni. Eksperymenty z formą, fakturą, kolorem to obowiązkowe elementy naszych sesji. Czasem jednak kobiety, pragną wyglądać bardzo naturalnie- takie naturalne wygania także uwielbiamy.
Kolejną moją zasadą jest dobre przygotowanie się do każdego makijażu. Przed sesją, spotykamy się z klientką- następnie długo rozmyślamy nad tym- jak zrealizować wspólny doskonały projekt. Przede wszystkim ponad wszystko ważne jest śledzenie trendów- musimy wiedzieć- jakie kolory modne są w makijażu, jakie nowości dostępne są na rynku. Staramy się za każdym razem stworzyć kogoś niesamowitego, kogoś kto będzie z radością cieszył się tak wspaniałą pamiątką na długie lata.

Dziękuję za rozmowę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.