Facebook Google+ Twitter

Wartość udzielonych pożyczek 2014 roku w Profi Credit

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-03 16:32

• Profi Credit podsumowuje w liczbach bardzo udany 2014 rok. Firma, będąca częścią grupy kapitałowej Profireal, po raz kolejny umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich graczy oferujących pożyczki niebankowe.


• Klientom z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii i Rosji udzielono kredytów o łącznej nominalnej wartości ponad 1,26 mld zł.
• W porównaniu z rokiem 2013, oznacza to wzrost na poziomie 12%.

Bielsko-Biała, styczeń 2015 r.: W 2014 roku firma Profi Credit udzieliła pożyczek o łącznej nominalnej wartości ponad 1,26 mld zł. Wynik wypracowano na pięciu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej: w Polsce, Cechach, na Słowacji, w Bułgarii oraz w Rosji. Polski oddział udzielił ponad 54 tys. pożyczek o łącznej wartości przekraczającej 477 mln zł. Oznacza to wzrost na poziomie 12,3% w stosunku do 2013 r.
– Niezmiernie cieszy nas, że pomimo bardzo silnej konkurencji na polskim rynku, wciąż rośniemy. W tym roku planujemy rozszerzyć naszą ofertę, by jeszcze lepiej odpowiadała ona potrzebom polskich konsumentów – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy, Profi Credit.
Pozostałe spółki z rodziny Profi Credit również zakończyły 2014 rok z obiecującymi wynikami. Przykładowo, na Słowacji udzielono pożyczek o wartości prawie 72 mln euro (prawie 305 mln zł), a stopa wzrostu wyniosła 8%.
– Wyniki spółek z rodziny Profi Credit napawają ogromnym optymizmem. W 2015 roku chcemy skupić się przede wszystkim na polskim rynku. Widzimy tu ogromny potencjał rozwojowy. Już dziś jesteśmy drugą największą firmą pożyczkową nad Wisłą, a w nadchodzących miesiącach zamierzamy jeszcze bardziej zbliżyć się do pozycji lidera – wyjaśnia David Chour, Prezes Zarządu, Profireal Group.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.