Facebook Google+ Twitter

Warzecha: prokuratura wojskowa nie obaliła ustaleń Gmyza

Według Łukasza Warzechy nie jest prawdą, że płk Szeląg obalił główne tezy artykułu Cezarego Gmyza o obecności materiałów wybuchowych w tupolewie.

 / Fot. Dmitry Karpezo/CC BY-SA 3.0Za pośrednictwem mediów głównego nurtu do opinii publicznej przebił się przekaz, iż prokuratura zmiażdżyła tezy "Rzeczpospolitej" dotyczące obecności materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Wpływ na ten stan rzeczy miało kilka czynników; po pierwsze zachowanie samego płk Szeląga, który w zawiły sposób odniósł się do artykułu Gmyza (Szeląg najpierw wyraźnie zdementował rewelacje "Rzeczpospolitej", a później stwierdził, że substancja, którą wykryli polscy biegli we wraku tupolewa, może być materiałem wybuchowym). Po drugie sam redaktor naczelny przyznając się do pomyłki oraz przepraszając, znacznie przyczynił się do powstania całego zamieszania.

Bardzo klarownie to wszystko tłumaczy Łukasz Warzecha, który niedawno otrzymał nagrodę "Złotej Ryby": "Co powiedział płk Szeląg? Pierwsze: podczas wstępnych badań wykryliśmy na wraku coś, co może być składnikiem substancji wspomnianych w artykule. Ten wynik musimy potwierdzić laboratoryjnie. Drugie: ponieważ jesteśmy prokuraturą, a nie gazetą, formalnie rzecz biorąc o wynikach tego badania będzie można mówić dopiero, gdy ubierzemy je w odpowiednie formułki i wygenerujemy raport. A to nastąpi dopiero za kilka miesięcy" - napisał na Salonie24.

Według Warzechy, płk Szeląg potwierdził de facto ustalenia Gmyza, tyle tylko, że zrobił wszystko, aby ten przekaz jak najmocniej rozmyć.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

@roman koźmiński. Rząd wie, że "Rzepa" napisała prawdę, dlatego Tusk stwierdził, że artykuł jest nieścisły ,a nie nieprawdziwy. Prokuratura działała na zlecenie polityczne. Przestępcy w ten sposób zyskują czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.