Facebook Google+ Twitter

Warzecha: Rola Korwina w kwestii lustracyjnej jest podejrzana

Łukasz Warzecha został kolejną postacią na polskiej prawicy, która dystansuje się od Janusza Korwin-Mikkego.

Janusz Korwin-Mikke / Fot. blog JKMWśród części prawicowej opinii publicznej istnieje pogląd, iż Janusz Korwin- Mikke jest agentem bezpieki, którego zadaniem jest kompromitowanie prawicy i blokowanie szans na sukces polskiemu ruchowi konserwatywno- liberalnemu. Zwolennikiem tej teorii jest Łukasz Warzecha, który niegdyś należał do UPR, partii popularnego Korwina. Warzecha powiedział, że kiedyś Korwin fascynował go jako płodny intelektualista: "Otóż ja byłem przez ileś lat w czasach licealnych i potem w czasach studenckich członkiem UPR - jak wiele osób byłem zafascynowany Korwinem i potem też miałem do niego pewien sentyment przez wiele lat jako do takiego nieszkodliwego wariata, który czasem w sposób ciekawy intelektualnie potrafi zapłodnić jakąś interesującą myślą".

Jego pogląd w ostatnich latach się zmienił; Warzecha zrozumiał, że to "nieszkodliwe wariactwo" jest maską, która ukrywa prawdziwe oblicze Korwina: "Janusz Korwin-Mikke nie był jednak nigdy takim nieszkodliwym wariatem, tylko raczej - no wariatem trochę tak, ale jakby to powiedzieć - realizującym pewne cele w kluczowych momentach. Jak sobie przypomnę rolę pana Janusza w kwestii lustracyjnej i wszystko co się od tego momentu działo to ..."- przyznał Warzecha.

Według Warzechy uczestnictwo Korwina we współtworzeniu nowego "Uważam rze"potwierdza tą tezę. W jego ocenie są 2 cele tej operacji: "Pierwszy skutek będzie taki, że w zależności od potrzeby będzie można pokazać "URz" jako prawicę-wariatów, albo będzie można pokazać, że prawicowy organ krytykuje Kaczyńskiego”- czytamy na blogu Janusza Korwin-Mikkego.

Zarejestruj się i napisz artykuł[/b]
Znajdź nas na Google+


https://plus.google.com/u/0/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@ Pan Radosław Kowalski , proszę jeszcze raz przeczytać mój komentarz .
Nie odnoszę się do zmiany barw partyjnych [ Warzecha to nie polityk] to u nas norma .
Jednak po latach były rzecznik oskarża swego byłego pryncypała o współpracę z UB ?
To jakaś epidemia , kto nie z PiS to na pewno ubek , zdrajca , kapuś itd .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2012 12:47

W jaki sposób tak łatwo można zmienić poglądy i wyznawaną ideologię z konserwatywnego liberalizmu na chrześcijańską demokrację, jak zrobił to Wipler? Nie wierzę w wizję nagłej zmiany poglądów, prędzej w kalkulację np. szybszej spłaty kredytu dzięki wysokiej diecie poselskiej. A wiadomo, że łatwiej zostać posłem z list największej partii opozycyjnej niż list UPR, które nie wiadomo czy w ogóle powstaną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Szychylińska, nie zauważyłem, aby pani w podobny sposób reagowała w przypadku polityków odchodzących z PiS. Swoją drogą, proszę zrozumieć, że nie każdy pcha się do polityki ze względu na jej lidera, ale poglądy oraz idee, w tym przypadku konserwatywno- liberalną. Wielu ludzi po prostu uznała, że z takim liderem jak Korwin, UPR nigdy nic nie osiągnie i szkoda czasu na trwanie w tej partii. UPR miał w swoich szeregach wielu wartościowych ludzi takich jak: Wipler czy Ziemkiewicz. Wielu też jest dzisiaj w PO: Pitera, Nitras etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2012 20:43

Proszę zobaczyć, jak poseł Wipler, były rzecznik UPR reaguje na jedno z pytań, zadanych podczas jednej z republikańskich pogadanek.

http://www.youtube.com/watch?v=i5FOt6AfhzU

("korwinowskie ukąszenie")

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Warzecha karierę zaczynał jako rzecznik UNII POLITYKI REALNEJ czyli partii pana Korwina , był jego prawą ręką . Teraz go oskarża ? Cuda wianki się dzieją . Czy to wpływ " opiniotwórczej " gazety w której teraz pracuje ? Tabloidyzacja tabloidu ....:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam wrażenie, że w naszej rodzimej rzeczypospolitej polityce generalnie przesiadują sami agenci. Realizują misję specjalną obcego mocarstwa polegającą na tym, by się nachapać i za dużo nie myśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.