Facebook Google+ Twitter

Warzecha zawiedziony rządami PiS

Według Łukasza Warzechy PiS zawiodło, ponieważ nie zmieniło sposobów rządzenia oraz dotychczasowych obyczajów politycznych w stosunku do poprzedniej władzy.

Całkiem niedawno Tomasz Lis wyliczał wydarzenia, które mają świadczyć o niszczeniu demokracji przez Prawo i Sprawiedliwość. Lis ma jednak ugruntowaną złą opinię w oczach sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego. Co innego Łukasz Warzecha, konserwatywny dziennikarz, jeden z "niepokornych". Okazuje się, że on zgadza się z Lisem w niektórych kwestiach: "Postawienie Macierewicza na czele MON było ewidentnym zagraniem na nosie tym bardziej umiarkowanym wyborcom, którzy dali się nabrać w czasie kampanii na cyniczny zabieg z nazwaniem Jarosława Gowina „najbardziej prawdopodobnym kandydatem" na szefa tegoż resortu. Ułaskawienie Kamińskiego na jego własną prośbę było w sprzeczności z wcześniejszymi słowami samego ministra koordynatora, który zapowiadał, że właśnie ułaskawienie go nie interesuje, a jakiekolwiek wyjaśnienie tego aktu opinia publiczna otrzymała dopiero pod silnym naciskiem mediów.W sprawie TK PiS nie ograniczył się do umożliwienia sobie wyboru dwóch sędziów, których kadencja upływa w listopadzie, ale zapewnił sobie sięgnięcie po całą pulę pięciu miejsc. Nowy szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzami wygłosił w dodatku wielce oryginalny pogląd, że niekonstytucyjność poprzedniej ustawy widać gołym okiem, więc nie musi o niej rozstrzygać sam TK – powołany do tego organ. Likwidację rotacyjnego przewodnictwa w Komisji ds. Służb uzasadniono koniecznością zachowania sprawności tego gremium, a brak PSL w prezydium – już naprawdę bardzo głupio – koniecznością oszczędności."- czytamy www4.rp.pl.

Warzecha jest zawiedziony postawą PiS; według niego politycy tej partii nie złamali prawa, ale naruszyli dobre obyczaje. Warzecha nazywa PiS neosanacją: "Przejmując władzę, obóz neosanacji mówi obywatelom: teraz musimy zastosować radykalne metody, musimy pojechać po bandzie, nie łamiąc prawa, ale łamiąc to, co uznawano za obyczaj. Jeżeli ktoś miał nadzieję, że nowe rządy będą oznaczały powrót do dobrych praktyk, które zarzuciła Platforma, to trudno, musi się rozczarować."- pisze Warzecha.

Co według Warzechy jest przyczyną takich działań? Publicysta konserwatywny wskazuje kilka powodów: "Wiele z tych posunięć da się wytłumaczyć bieżącą taktyką polityczną i z jej punktu widzenia mają one sens. Choćby taki, że sprawy trudne i budzące największy opór powinno się załatwić na samym początku kadencji, aby mieć potem czyste pole do działania i czas na odbudowywanie ewentualnie nadwątlonego wizerunku(...)Można sobie jednak postawić pytanie, czy przypadkiem Jarosław Kaczyński nie tego właśnie chce i czy nie na takiej reakcji mu zależy. Po co? Bo nieustający hałaśliwy opór drugiej strony mobilizuje zwolenników PiS i sprawia, że nie opada atmosfera walki. Jak to kiedyś celnie ujmował filozof Dariusz Karłowicz – chodzi o utrzymanie wyborców w stanie skonfederowania jak najdłużej się da, bo to zapewnia społeczne poparcie dla nawet bardzo radykalnych ruchów."- czytamy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Każdy chyba planujący jakieś plony najpierw czyści pole a potem dopiero sieje. To wie każdy rolnik i od tysiecy lat zauważa nawet Ewangelia. Tego nie wie red. Warzecha?

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Być może obóz neosanacji jedzie teraz po bandzie, aby potem mieć czyste pole do działania i czas na odbudowywanie wizerunku. Powinien jednak od razu nam powiedzieć, w którym momencie zacznie się powrót do normalności"

Przed wyborami "obóz neosanacji" nie powiedział najwidoczniej, w którym momencie "zacznie się powrót do normalności" ( nie wiem, nie śledziłem cyrku zwanego "kampanią wyborczą"). Ale skoro redaktor Warzecha nie wiedział, no to chyba nikt nie wiedział .. ;)

Minęło raptem 10 dni od powstania rządu, a redaktor Warzecha dalej nie "wie".
Stąd mały apel do rządzących: nie zostawiajcie redaktora Warzechy w stanie niewiary.
Nie godzi się. Redaktor powinien wiedzieć, w co wierzy. Na przykład: 114 dni i 5 godzin.
I już jest w co wierzyć ! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Kali kraść to dobrze jak Kalemu ukraść (wpływy) to źle?Nic nowego pod słońcem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełno w portalu W24 materiałów na zamówienie jakby mocodawców do niedawna rzadzących...A są oni potężni. Tak potężni że potrafią odcinać całą Europę od narodowych, także chrześcijaśkich korzeni i oddać na pastwę... no własnie, kogo? I o fundament Polski jest walka a nie przeciwnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.