Facebook Google+ Twitter

"Washington Post" i "Guardian" zdobyły nagrodę Pulitzera za teksty o Snowdenie i PRISM

Dziennikarze amerykańskiej edycji Guardiana i "The Washington Post" otrzymali w tym roku nagrodę Pulitzera za materiały dotyczące rewelacji ujawnionych przez Edwarda Snowdena.

 / Fot. By https://www.youtube.com/user/TheWikiLeaksChannel [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsRedakcje "Guardian US" i "The Washington Post" zostały uhonorowane za teksty dotyczące afery PRISM i innych rewelacji ujawnionych przez byłego współpracownika NSA, Edwarda Snowdena. Pulitzera w kategorii służby publicznej umotywowano faktem, że teksty sprowokowały debatę dotyczącą prywatności obywateli i ich bezpieczeństwa. Pomogły też zrozumieć metody i skalę działania NSA - podaje serwis Newsweek.pl.

Pulitzera w kategorii Breaking news otrzymała redakcja "The Boston Globe", która relacjonowała zamach na maratonie w Bostonie. "The New York Times" zdobył z kolei dwie nagrody za fotografie prasowe.

Nagroda Pulitzera przyznawana jest od 1917 roku za wybitne osiągnięcia muzyczne, literackie i dziennikarskie. Ufundował ją Joseph Pulitzer. Obecnie istnieje 21 kategorii konkursowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oprócz wiary w redakcje jest jeszcze wiara w samego Snowdena.
Jakoś jej nie podzielam, stawiam na przepychanki służb, w której gościu był kozłem, chwilowo nie ofiarnym. Kto wie, jak się to jeszcze skończy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne czcigodne redakcje usłużnie grawerowały system inwigilacji, jak facebook, google i dolina krzemowa. Późno zareagowały, gdy już nie dało się powstrz6ymać bomby, ale reputację podtrzymały. Przynajmniej w oczach lemingów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Snowden się uparł to dostałby nawet Order Orła Białego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.