5779 miejsce

Wasilewski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Sprawdź wtorkowe wyniki

Drużyna Marcina Wasilewskiego, Anderlecht Bruksela, awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zobacz, które drużyny także znalazły się w kolejnej rundzie!

/ Fot. Roger Gorączniak/CC BY 3.0Piłkarze Anderlechtu Bruksela awansowali do fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Cały mecz w składzie belgijskiej drużyny rozegrał Polak, Marcin Wasilewski. W rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Belgowie pokonali u siebie AEL Limassol 2:0. W pierwszym meczu drużyna z Cypru wygrała 2:1. Mecz w Brukseli sędziował polski arbiter Marcin Borski.

Pierwszy raz w historii do fazy grupowej awansowała hiszpańska Malaga. Zespół prowadzony przez Manuela Pellegriniego w pierwszym meczu pokonał Panathinaikos Ateny 2:0, a rewanżowe spotkanie w Grecji zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bardzo dużo działo się we Włoszech, gdzie drużyna Udinese mierzyła swoje siły z Bragą. W pierwszym meczu padł remis 1:1. W rewanżu po 90 minutach wynik był identyczny, co oznaczało dogrywkę, a następnie rzuty karne. ''Jedenastki'' lepiej wykonywali Portugalczycy i to właśnie oni awansowali do fazy grupowej. Jedynym zawodnikiem, który nie wykorzystał rzutu karnego był Maicosuela - jego strzał był fatalny, lekki i w sam środek bramki.

Innymi drużynami, które awansowały są BATE Borysów i Dinamo Zagrzeb. Białorusini w dwumeczu pokonali Hapoel Kirjat Szmona, a Chorwaci wygrali 2:1 z NK Maribor.

Wyniki wtorkowych meczów (w nawiasie wynik pierwszego meczu):

Panathinaikos Ateny - Malaga 0:0 (0:2)

Anderlecht Bruksela - AEL Limassol 2:0 (1:2)
81' Mbokani 1:0
89' Jakovenko 2:0

NK Maribor - Dinamo Zagrzeb 0:1 (1:2)
12' Tonel 0:1

Hapoel Kirjat Szmona - BATE Borysów 1:1 (0:2)
67' Lencse 1:0
90' Pavlov 1:1

Udinese Calcio- SC Braga 1:1, 4:5 w rzutach karnych, (1:1)
25' Armero 1:0
72' Ruben Micael 1:1

W środę o godz. 20.45 odbędą się kolejne mecze rewanżowe w ramach 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (w nawiasach wyniki pierwszych spotkań).

Fenerbahce Stambuł - Spartak Moskwa (1:2)
CFR Cluj - FC Basel (2:1)
Celtic Glasgow - Helsingborgs IF (2:0)
Dynamo Kijów - Borussia Moenchengladbach (3:1)
Lille - FC Kopenhaga (0:1)