Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33911 miejsce

Wąsolidarność: Polacy solidarnie noszą wąsy

W nietypowy sposób 20. rocznicę wyborów 4 czerwca uczcił łódzki fotografik Marcin Polak. Postanowił namówić społeczeństwo do "wyluzowania", a jego męską część - do zapuszczenia wąsów na cześć Lecha Wałęsy i innych, polskich wąsaczy.

"Wąsolidarność", 4 czerwca 2009 / Fot. Marek P. Jurkiewicz Na zaproszenie pana Marcina, 4 czerwca w Łodzi, pod pomnikiem legendarnego wąsacza, Józefa Piłsudskiego, zebrało się kilkadziesiąt osób: zarówno wieloletni nosiciele wąsów, jak i ci, którzy - tak samo zresztą, jak i sam organizator akcji - zapuścili wąsy specjalnie na tę okazję. Nie-wąsacze mogli skorzystać z przyklejanych wąsów, wyciętych z papieru.

Wąsy wpisują się w polską historię i obyczajowość, są znakiem rozpoznawczym Polaków za granicą. Wiele osób uważa wąsy za niemodne, ale wystarczy przejść się ulicą, by przekonać się, że w istocie jest inaczej. Jeśli mimo to przyjmiemy, że wąsy są rzeczywiście czymś śmiesznym, głupim i niepoważnym - tym lepiej, bo czasami warto rozluźnić atmosferę i odpocząć od politycznych przepychanek."Wąsolidarność", 4 czerwca 2009 / Fot. Marek P. Jurkiewicz

Akcja odbyła się w ramach projektu "My", będącego polską częścią międzynarodowego programu "MAK NITE", obejmującego kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych na terenie Polski, Niemiec, Węgier i Austrii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wąsy potęgą są i basta !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.