Facebook Google+ Twitter

Wąsosz: śmierdzący problem

Przedsiębiorstwo mięsne "Duda" przewozi odpady zwierzęce przez Wąsosz, powodując straszny fetor na ulicach miasta.

Od kilku dni w Wąsoszu (woj. dolnośląskie) dzieją się niespotykane rzeczy. Mieszkańcy nie wychodzą z domu, zamykają okna i unikają kontaktu ze "świeżym" powietrzem. Wszystko przez to, że na polach przed Wąsoszem (koło drogi prowadzącej do Lubina) ciągniki przedsiębiorstwa mięsnego "Duda" rozrzucają, jako nawóz, odpady mięsne. Rozkładające się zwierzęce szczątki powodują okropny fetor. Zapytana o ten incydent, mieszkanka Wąsosza, odpowiada:
- Nie mogę wyjść z mieszkania, bo tak bardzo cuchnie w tym Wąsoszu. Nie otwieram okien, bo (śmierdzące) powietrze dostaje się do domu. Nie da się tu żyć.

Kierowano petycje do urzędu gminy i samego burmistrza, jednak nikt nic z tym problemem nie robi. Nie liczą się z tym, że ludziom to, co się tutaj dzieje, przeszkadza. Kiedy przechodziłam rynkiem, zauważyłam, że przejeżdżający ciągnik ma przyczepę pełną odpadów. Ludzie odruchowo zakrywają sobie usta, aby nie wdychać przykrego zapachu.

- Widzi pani co się tutaj dzieje? I tak jest od kilku dni. Niedługo ludzie zakupią maseczki ochronne na usta, aby tego nie wdychać i wąchać - mówi nasza informatorka.

Ludzie są zmęczeni tą sytuacją. Ulice są zabrudzone przez jeżdżące tędy traktory. Ta sytuacja doprowadzi do buntu mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.