Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

64646 miejsce

Wąsowo. Pałac Hardtów zniszczony doszczętnie w pożarze

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-02-20 13:54

Wczoraj w nocy, w Wąsowie koło Nowego Tomyśla, spłonął XIX-wieczny pałac Hardtów. Mieścił się w nim luksusowy hotel, który został niemal doszczętnie zniszczony.

Zamek w Wąsowie / Fot. Michał "Cronwood" Babilas. Wikipedia, CC Pałac Hardta w Wąsowie wybudowany został w latach 80. XIX wieku. Przez lata popadał w ruinę. W latach 90. ub. wieku przeszedł w prywatne ręce i wówczas został odrestaurowany. W części pałacu urządzono hotel, który należał do części zespołu pałacowo-parkowego. Wczoraj w nocy został niemal doszczętnie zniszczony.  / Fot. PAP

Podpalony łódzki pałac Kellera

W gaszeniu pożaru brało udział ponad 20 jednostek straży pożarnej. Ewakuowano personel hotelu i kilkoro gości. Nikomu nic się nie stało.

Policja oraz biegły w sprawach pożarnictwa wyjaśniają przyczyny pożaru.

Czytaj też:

W Karżniczce spłonął zabytkowy pałac rodziny Puttkamerów

Brąz dla Małysza na Mistrzostwach Świata w Oslo. Mistrzem Morgenstern

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Krystian
  • Krystian
  • 19.03.2011 16:53

Spoko ludu już odpowiedni ludzie dzialaja :) do Euro 2012 zdaża bo musza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mecenas Poszkodowanych
  • Mecenas Poszkodowanych
  • 12.03.2011 14:10

Niech zarząd Pałacu w Wąsowie zacznie zwracać wpłacone zadatki - sprawy maja się nastepująco - doszło do tragedii - zgoda, przykro nam wszystkim. W dwa tygodnie po niej zarząd Pałacu tworzy stowarzyszenie na rzecz odbudowy i podaje konto - miły gest niech naród pomoże. Lecz pozostaje kwestia wpłat poczynionych przez osoby ktore chciały mieć w Palacu wesela i uroczystości rodzinne , firmowe itp - rozsyłane sa pisma które mają uświadomić te osoby o niewypłacaniu zwrotów zadatków ( w myśl kodeksu cywilnego można dochodzić dwukrotności zwrotu zadatku) - próba zbycia juz zdenerwowanych ludzi skończy się pozwami (ja mam swój napisany czeka na doręczenie jak również jestem w kontakcie z kilkunastoma innymi osobami które będa dochodziły swoich praw przed sądem) nie wiem jaka opinie wystawia sobie Pałac Wąsowo ale traktowanie swoich klientów i umów z nimi spisanych jak persona non grata którzy sami by pomogli Pałacowi bo rozumieją ogrom strat nadaje się do mediów i ku przestrodze innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Nowakowska
  • Janina Nowakowska
  • 08.03.2011 17:38

Byłam tu,piekny obiekt,cudowny nastrój,piekne otoczenie wokół pałacu. Nie moge uwierzyć,że cos tak pięknego mogło ulec podpaleniu, no bo inaczej byc nie mogło. SZOK! DLACZEGO? Taka perełka. Wątpię,czy kiedykolwiek odzyska swój blask , te cudowne zabytkowe meble,obrazy, Nie,nie mogę się z tym pogodzić,

Komentarz został ukrytyrozwiń
MArek Gergersejs
  • MArek Gergersejs
  • 25.02.2011 19:09

No co w końcu wszystko obruci się w proch ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan z Wąsowa
  • Jan z Wąsowa
  • 21.02.2011 10:24

Co znaczy niemal doszczętnie zniszczony.To jest tak jak reportera przy tym nie było a pisze na podstawie innych mediów,tylko tzw.własnymi słowami.Przydałoby się być przy tym i pisać.Tak to powiedziała jedna babie drugiej babie i wróblowata informacja przeradza się w plotkę

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Skierecki
  • Mateusz Skierecki
  • 20.02.2011 21:46

normalnie brak słów :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena
  • Marzena
  • 20.02.2011 20:48

mieszkam 4km od pałacu. już za domem było widać ogromny ogień. moi bliscy stracili pracę. a my perełkę kultury...;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu filmy: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, jak Ty to robisz? Z Warszawy do Wąsowa... Wyrazy podziwu i uznania!
Jeśli chodzi o pałac - niepowetowana strata, nie mogę uwierzyć, bywałam tam...
Mam zdjęcia tego pięknego (do wczoraj) miejsca. Tu namiastka:
http://ion24.blogspot.com/2010/07/wakacyjne-wykopaliska-romantyczna-noc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub Hardt
  • Jakub Hardt
  • 20.02.2011 15:16

Ciekawe czy był ubezpieczony?????????????????????????????????????????????????????