Facebook Google+ Twitter

Wasserman: zatrzymanie Blidy było przeprowadzone nieprofesjonalnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 17:57

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej zakończyły się konfrontacje z udziałem byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Tym razem prokuratorzy porównali jego zeznania z zeznaniami byłego ministra koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermana oraz zeznaniami byłego szefa ABW Bogdana Święczkowskiego.


Przed wejściem do prokuratury Święczkowski powiedział tylko, że jest oburzony, iż - jak twierdzi - z winy pełnomocników rodziny Blidów musi stawić się w niej po raz kolejny.

Natomiast Zbigniew Wassermann mówił iż funkcjonariusze ABW popełnili sporo błędów w akcji zatrzymania byłej minister budownictwa.

Jego zdaniem, akcja była nieprofesjonalnie zabezpieczona, a później przeprowadzona. - Jakby wszystko było przeprowadzone zgodnie z instrukcją nie byłoby takich efektów - dodaje Wasseman. Według niego,
trzeba się zastanowić czy funkcjonariusze ABW powinni być wykorzystywani do zadań policyjnych, gdyż pewne zdarzenia z udziałem ABW już kilkakrotnie zakończyły się niepowodzeniem.

Według Zbigniewa Wassermanna, ta sprawa powinna być w jak najszerszym zakresie upubliczniona, by pokazać okoliczności podejmowania interwencji i kontekst całej sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.