Facebook Google+ Twitter

Wassermann: Nie dałem materiałów prasie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-08 14:47

Zbigniew Wassermann zapewnia, że nie udostępnił prasie dokumentów z zeznaniami Ryszarda Sobiesiaka przed prokuraturą.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że jest jak najdalszy od utrudniania pracy komisji śledczej. Przypomniał, że chciał nawiązać kontakt między komisją a prokuratorami, gdyż zdawał sobie sprawę, iż bez współpracy z prokuraturą i bez jej materiałów komisja nie posunie się naprzód.

Wassermann dodał, że nie chciał paraliżować prac komisji, robi to natomiast jej przewodniczący, poseł Platformy Obywatelskiej Mirosław Sekuła. Wassermann przypomniał, że członkowie komisji wciąż nie otrzymali z prokuratury niezbędnych dokumentów, a przewodniczący, który nawet nie przeczytał zeznań Sobiesiaka, rzuca pomówienia i oskarżenia. Wassermann podkreślił, że sytuacja jest poważna, gdyż jeśli komisja nie dostanie materiałów z prokuratury, to nie będzie mogła prowadzić skutecznych przesłuchań.

Sprawę przecieku będzie badać prokuratura apelacyjna. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przesłała do niej wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie okoliczności przecieku do "Rzeczpospolitej" fragmentów zeznań Ryszarda Sobiesiaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.