Facebook Google+ Twitter

Wassermann o Seremecie i prokuratorach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-01 07:43

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Wassermann komentuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wybór zastępców przez prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta. Jego zastępcami zostali Marek Jamrogowicz, Marzena Kowalska i Robert Hernand.

Według Wassermanna Kowalska i Jamrogowicz to śledczy prokuratorzy, tak zwani pezetowcy, czyli zajmujący się przestępczością zorganizowaną i przestępczością gospodarczą. "Trzeba podkreślić, że są to prokuratorzy o osiągnięciach niekwestionowanych przez środowisko, mający duże doświadczenie" - zauważa poseł PiS. Jego zdaniem, powołani przez Andrzeja Seremeta zastępcy to prokuratorzy mający długoletnie doświadczenie, także w kierowaniu większymi zespołami ludzi - przeszli szczeble kariery od prokuratorów rejonowych, poprzez okręgowych i apelacyjnych.

Poseł PiS pozytywnie ocenia też zapowiedź Seremeta, że nie będzie radykalnych zmian kadrowych i 60 z 70 prokuratorów z dawnej Prokuratury Krajowej pozostanie w Prokuraturze Generalnej. "Wynika z tego, że prokurator Seremet nie działa na zamówienie. Po prostu wie, czym dysponuje, i chce się na pewno przyjrzeć tej kadrze" - mówi Zbigniew Wassermann "Naszemu Dziennikowi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.